Sposób na porządek

0

Ucicha już powoli burzliwa dyskusja dotycząca podziału Forum. Jedni są za, drudzy przeciw. Ja ostatnio wpadłem na pewien kompromis: Nasz kochany Webmaster Adam mógłby (jeśli by miał ochotę i chęci :) ) dodać następującą opcję: Podzczas umieszczania nowego postu jego autor zaznaczał by odpowiednią opcję dotycząco jego tematu (np. Delphi, Internet, Multimedia itp.). Wtedy na głównej stronie Forum, obok tematu widniała by ta informacja (w formie stosownej ikonki lub napisu). Sprawi to, że Forum będzie całe, a nawigacja po nim będzie sprawniejsza. Wystarczy, że spojrzysz na ikonkę obok tematu postu i już wiesz czego on dotyczy!--Pozdrawiam!

RockY

Delphi 5
[email protected]
GG: 3615957

0

to jest dobry pomysl
ale na razie czekamy na forum w mySQL :)---=[ Delphi 3, 6 ]=-
-=-==[ LKS ]==-=-

0

LKS w dniu 16.4.2002 20:9 napisal:
to jest dobry pomysl
&gtale na razie czekamy na forum w mySQL :)
&gt
&gt--
&gt-=[ Delphi 3, 6 ]=-
&gt-=-==[ LKS ]==-=-

No dobry :), tylko jeśli forum jest na plikach, to dość ciężko jest zrobić tak, aby poprzednie tematy (te po dodaniu tej opcji) były kompatybilne .... wszystko zależy od struktury pliku.

Chociaż może i nie takie trudne :D, bo zamiast dodawać nową linię z tym parametrem, Adam mógłby to dodać do lini np tematu i dalej tylko

list($prawdziwy_temat, $kategoria_tematu) = explode("&ltsuper_kombinacja_nie_do_wykrycia&gt", $temat);

dalej można dać jeszcze warunek że jeśli $kategoria_tematu =="" to przypisuje np. do ogólnego czy coś takiego (uratuje stare tematy).

w ogóle, to zamało na tym forum dyskusji o php :)

btw - czemu wszyscy są tacy napaleni na fora z mysql? Jeśli skrypt jest dobry, to dla usera nie ma różnicy na czym jest forum ...

0

Roshi obódź się!
przecieŻ forum z plików przechodzi na mySQL i nie ma żadnego sensu robić ulepszeń w obecnym. Zresztą nowe forum już nie długo będzie.--Delphi 6
Pozdrowienia,
Imperior

0

Ja tam prubuję zrobić interpreter SQL bazujący na plikach bo jest mi potrzebny żeby uruchomić se na stronie system Phorum (tzn. tak go już przerobiłem że prawie nic w nim nie zostało z oryginału i przemianowałem go na ADVForum). Jak na razie akceptuje składnię "SELECT ... FROM ... WHERE ...=...".-------
Pozdro
my_nick, www.gryzonie.prv.pl

0

RockY w dniu 16.4.2002 20:3 napisal:
Ucicha już powoli burzliwa dyskusja dotycząca podziału Forum. Jedni są za, drudzy przeciw. Ja ostatnio wpadłem na pewien kompromis: Nasz kochany Webmaster Adam mógłby (jeśli by miał ochotę i chęci :) ) dodać następującą opcję: Podzczas umieszczania nowego postu jego autor zaznaczał by odpowiednią opcję dotycząco jego tematu (np. Delphi, Internet, Multimedia itp.). Wtedy na głównej stronie Forum, obok tematu widniała by ta informacja (w formie stosownej ikonki lub napisu). Sprawi to, że Forum będzie całe, a nawigacja po nim będzie sprawniejsza. Wystarczy, że spojrzysz na ikonkę obok tematu postu i już wiesz czego on dotyczy!
&gt
&gt--
&gtPozdrawiam!
&gt
&gt RockY
&gt--
&gtDelphi 5
&[email protected]
&gtGG: 3615957

pomyślę o tym--Pozdrawiam,
Dariusz Szyłko - Solitary

---===If you have problem in PHP3, HTML, MySQL then write to me [email protected]

0

Imperior w dniu 16.4.2002 20:46 napisal:
Roshi obódź się!
&gtPrzecierz forum z plików przechodzi na mySQL i nie ma żadnego sensu robić ulepszeń w obecnym. Zresztą nowe forum już nie długo będzie.
&gt
&gt--
&gtDelphi 6
&gtPozdrowienia,
&gtImperior

Spox, ja tylko pociągnąłem pomysł :). Tylko wolę fora ambitne nish powtarzane wszędzie phpBB, BlazeBoard czy tforum.

btw - nie wiem czy wiecie, ale teraz największa moda jest na systemy MySQL + pliki - wyciągamy dane z bazy, robimy z tego plik html'a, następnie jak każdy user wejdzie to plik następuje analiza czy są nowe dane, czy nie, jeśli to drugie, to kierowany jest bezpośrednio do pliku - w ten sposób wszystko działą o wiele szybciej.

btw2 - bazy SQL także trzymają dane w plikach :P. Polecam skrypt autorstwa Puszkina - PuszaBaza, dość ciekawy pomysł, choć w praktyce (przynajmnije dla mnie) bezużyteczny.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0