Wszyscy chcą wysyłać pliki przez sieć!

0

Widze że jest bardzo dużo osób które chcą wysłać plik w Delphi przez sieć! Ja sam byłbym tym zainteresowany. Wiem mniej więcej jak to ma wyglądać ale nie umie tego zastosować. Wiem że należy ładowac TMemory.Stream z pliku i go wysłać. Ale co zrobić by go dobrze odebrać? Nie wierzę że nie ma tu nikogo kto by tego nie umiał. niech ktoś się poświęci i napisze choćby kilka prostych procedur rozwiązujących ten problem.

Pozdrowienia!

0

W topicu na dole forum "Jak skopiowac plik przez siec ? " odpisalem jak mozna to zrobic bez socketow, a nad nimi teraz będe pracował. Widziałem taką procedure SendStream ale no wlasnie - nie ma procedury RecieveStream. Więc może zrobić to tak z SendBuf i RecieveBuf. Odczytanie i zapis buforów z/do pliku jest w gotowcach w "Kopiowanie bez użycia gotowych procedur" czy jakoś tak.
Jeżeli kogoś natchnołem i znalazł rozwiązanie to niech napisze (powinien nobla dostać :) )
Aż się dziwię czemu nasz Adam - "Autor i Nauczyciel" nic nie pisze :)--Pozdrowienia,
Imperior

0

No ja teraz też sie nad tym męcze. Nie powiem żeby to było proste, bo przejrzałem już źródła prosiaka, jerchio (lub coś takiego :)) i nie wiem co sie tam dzieje :). A że Adam nie pisze to też sie bardzo dziwie bo prawie wszystki odpisuje! :))))

0

Chyba ma pomysl jak to zorobć! SendBuf może będzie lepsze ale... :)

Niby nie ma procedury Recieve.Stream ale jest Recieve.Text.
Kiedyś niechcący wysłałem sobie Stream pliku do Servera (w moim chacie) i ten Stream został wypisany w Memo (czyli tam gdzie sie prowadzi rozmowe). Jeśli by teraz ten tekst zapisac do pliku..... nie wiem nie próbowałem ale może sie uda! :))

piszcie wasze metody! :))
nara spadam do Delphiego :P

0

Mnie interesuje utworzenie strumienia z danymi a konkretnie z dźwiękiem. Z pewnością istnieje gotowe rozwiązanie i ktoś na pewno się z tym spotkał.

0

Zapraszam na stronę www.delphirulez.prv.pl
napisałem progza i go tam wrzuciłem--DELPHIRULEZ

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1