Silnik activiti

0

Hej. Nie jestem pewny czy w dobrym dziale piszę, ale wydaje mi się że ten najbardziej odpowiada tematyce. Próbuję stworzyć nowy proces ale zwraca mi null-a :
ProcessEngine processEngine = ProcessEngines.getDefaultProcessEngine();
RepositoryService repositoryService = processEngine.getRepositoryService();

processEngine jest null-em. Miał ktoś kiedyś styczność z tym silnikiem i wie jaki może być powód ?

0

A coś więcej? Gdzie to uruchamiasz? Jak konfigurujesz? Bo jeśli np. konfigurujesz to przez IoC (Springowe albo CDI) to musisz z kontenera wyciągać sobie process engine.

0

Nie wstrzykuję tego poprzez CDI. Jest to klasa importowana z biblioteki. Dołączyłem zależność (dependency) do konfiguracji mavenowej i dodałem konkretny import który umożliwia korzystanie z ProcessEngines. Moje zamierzenie jest takie, że chcę utworzyć podstawowy proces za pomocą tej metody, później poustawiać zmienne typu jego nazwa itp. Następnie na na tym procesie odpalić modeler aby można było go zamodelować.

0

Nie do końca o to pytam. To jest jakaś aplikacja standalone to co próbujesz pisać?

0

aplikacja standalone to szerokie pojęcie. Aplikacja jest aplikacją web-ową napisaną w java-ee i uruchomiona na serwerze jboss 4.2 GE. Budowanie aplikacji przebiega za pomocą maven-a, struktura projektu opiera się na EJB. Czy o to chodziło ?? :)

0

Tak o to. Bo to znaczy że Activiti ci startuje automatycznie przy starcie serwera aplikacyjnego w takim razie? Przeczytałeś to: http://www.activiti.org/userguide/ ? W szczególnosci całą konfigurację? Bo odnosze wrażenie że nie...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0