Delphi » FAQ

Jak usunąć niepotrzebne pliki tworzone przez Delphi

asbb2004

Ostatnio zauważyłem, że w katalogach gdzie trzymam różne projekty Delphi nagromadziło się dużo plików kopi zapasowych, skompilowanych unitów itp. Znalazłem prosty sposób na usuwanie tych plików. Wybieramy z menu start Znajdź pliki lub foldery, w polu Nazwa wpisujemy:
.~???; .dcu
i wybieramy katalog z projektami Delphi (albo nawet cały dysk - ale wtedy trzeba zwrócić uwagę by nie usunąć czegoś za dużo). Wybieramy szukaj i po chwili pojawia się cała lista niepotrzebnych plików. Co prawda nie zajmują one zbyt dużo miejsca (wystarczy porównać z plikiem EXE wygenerowanym przez Delphi, ale mnie denerwują). Jeśli chcemy tę czynność powtarzać częściej można zapisać wyszukiwanie - wtedy wystarczy kliknąć na utworzony plik, i od razu można wyszukać niepotrzebne pliki.

FAQ

9 komentarzy

Jak usunac plik w Windowsie? :]

BTW: tworzenie kopii zapasowych mozna wylaczyc w opcjach Delphi (opcja "Create backup files").

można wyłączyć tworzenie kopii, ale jak robie z jakimś plikiem to wole mieć jego kie, na wypadek jakiejś pomyłki - a tylko od czasu do czasu chę zwolnić trochę miejsca

Wybacz, ale poziom merytoryczny Twojej wskazówki nie jest adekwatny do jakości większości podpowiedzi zawartych w tym serwisie. Być może wybrałeś sobie za grupę docelową zbyt niedoświadczonych użytkowników, którzy zapewne jednak mają inne zmartwienia i wolą zająć się programowaniem sensu stricto niż obsługą samego systemu operacyjnego.

Życzę ciekawszych wskazówek w przyszłości :)

[cisza] [dupa] [jelen] [chomik]

A nie prościej stowrzyć plik wsadowy np :
Kasuj.bat
z takimi w pisami

del .~
del .cfg
del
.dof
del .dcu
del
.rsm
del .obj
del
.map
del *.drc

i przenieść go do folderu ze źródłami programu tam go uruchomić i ...
po takim zabiegu zostają tylko skompilowany plik programu, źródła i zasoby.

:-| Tworzenie kopii unitów można wyłączyć w opcjach Delphi.

Wspaniale :D