Przedmowa

Adam Boduch

Przedmowa

Pamiętam, jak wiele lat temu ucząc się programowania, miałem trudności ze zrozumieniem niektórych pojęć i zagadnień znajdujących się w różnego rodzaju literaturze. Nie dlatego, że autorzy byli słabymi programistami — wręcz przeciwnie! Byli na tyle doświadczeni, że zapominali, jak to jest być początkującym, i nie potrafili w umiejętny sposób przekazać swojej wiedzy. Wiem również, że wiele początkujących osób ma problemy ze zrozumieniem nieco trudniejszych aspektów programowania. Zamierzam wobec tego zaprezentować swoją wiedzę w jak najprostszy sposób, tak jakbym to ja uczył się programować.

Aby zacząć pisać własne programy, nie musisz posiadać żadnych nadzwyczajnych umiejętności, potężnego komputera czy matematycznego umysłu. Chcąc programować w języku C#, nie potrzebujesz także żadnych drogich narzędzi — każde oprogramowanie potrzebne do tego, aby zacząć programować, możesz ściągnąć za darmo z internetu.

Zakładam drogi Czytelniku, że jesteś osobą początkującą, dopiero raczkującą w tej tematyce. Być może jesteś osobą, która miała już wcześniej styczność z programowaniem, lecz chce lub musi nauczyć się języka C#. Tak czy inaczej, w niniejszej książce postaram się przedstawić swoją wiedzę tak, jakbyś nigdy wcześniej nie miał styczności z językiem C#. Sukcesywnie będę prezentował kolejne partie materiału oraz objaśniał coraz trudniejsze pojęcia. Mam nadzieję, że czytanie tej książki będzie dla Ciebie przyjemnością, a programowanie w języku C# stanie się Twoją pasją i na długo zapamiętaną przygodą.

[[C_Sharp/Wprowadzenie|Spis treści]]

[[C_Sharp/Wprowadzenie/Prawa autorskie|©]] Helion 2006. Autor: Adam Boduch. Zabrania się rozpowszechniania tego tekstu bez zgody autora.

0 komentarzy