Strony podobne oraz powiązane

Adam Boduch

Dzisiejsza zmiana ma związek z modułem wiki (albo jak kto woli - Kompendium wiedzy). Jest to pierwsza z kilku planowanych zmian związanych z tym modułem, które to mają poprawić nawigację pomiędzy danymi działami oraz artykułami.

Pierwsza ze zmian ma charakter estetyczny. Związana jest bowiem z menu do zarządzania danym tekstem. Obecnie ma ono krótszą formę, tak, aby zajmowało mniej miejsca:

2014-01-07_124906.png

Jak widać na "pierwszym planie" mamy przyciski umożliwiające edycję danego tekstu oraz jego obserwowanie (co wiąże się również z dodaniem do listy ulubionych w profilu użytkownika). Reszta opcji schowana jest pod przyciskiem ustawień.

Kolejną nowością jest wyświetlenie stron powiązanych oraz podobnych do aktualnie przeglądanej:

2014-01-07_125225.png

Sekcja Zobacz też zawiera linki do stron (może to być artykuł, kategoria lub wątek na forum), które treścią nawiązują do aktualnie przeglądanego artykułu. Brane pod uwagę są wystąpienia słów kluczowych w tytule strony (większy priorytet) oraz treści.

Sekcja Strony powiązane zawiera natomiast listę stron do których odnośniki znajdują się danym artykule lub stron, które linkują do aktualnie przeglądanego tekstu. Priorytetem sortowania jest ilość linków do danej strony, w treści tekstu oraz ilość odsłon danego artykułu czy też wątku na forum.

6 komentarzy

To prawda co mowisz :) Wszystko powstawalo w roznym okresie (np. komentarze ponad 3 lata temu) i rozne koncepcje graficzne byly ;)

Gwiazdka kojarzy mi się z "ulubione", a nie "śledzone", do którego bardziej pasuje oko z "Zobacz też". Ciekawe czy inni też mają takie skojarzenia?
Tzn. tutaj widzę, że obie funkcje są połączone, co może nieco zaskakiwać. Ale pewnie wydziwiam ;)

to chyba niepotrzebnie jest przycinane: http://i.imgur.com/At5x50p.png

To już jest kwestia nazewnictwa ponieważ ulubione/obserwowane zawsze u nas było połączone :) Czy to na forum, czy w artykułach.

@dzek69: poprawilem to. Faktycznie nie jest to potrzebne.
Zmienilem takze tooltipa przycisku do obserwowania, tak, aby dac do zrozumienia, ze dodajac te strone do ulubionych, automatycznie dostajemy powiadomienia w przypadku jej edycji. Moze warto by bylo jeszcze polaczyc powiadomienia do komentarzy do strony? Obecnie bowiem nawet gdy dodamy te strone do ulubionych (obserowwanych?) to nie dostajemy powiadomienia o komentarzach CHYBA ze zaznaczymy wyraznie (checkboxem pod formularzem dodawania komentarzy), ze owszem, chcemy dostawac powiadomienia rowniez o komentarzach.

Co myslicie?

ja myślę, że całe 4p jest niespójne. tutaj checkboxem zaznaczamy, że interesuje nas subskrypcja komentarzy (a zrezygnować można chyba tylko dodając kolejny komentarz?), na forum przy postach mamy przycisk obserwuj. nie wiem jak przy ofertach pracy (o ile jest tam śledzenie komentarzy). nie wiem jak śledzić wpis na mikroblogu. z kolei wątek na forum (nie komentarze) śledzimy nic nie mówiącym przyciskiem z symbolem łańcucha.

potem np. edycja komentarza. tutaj są jakieś tłuste ikony, na mikroblogu jest jakiś dropdown, na forum mała ikonka.

itd, wszystko wyglądem i działaniem od siebie odbiega dość mocno