Filtrowanie pracy zdalnej w ofertach pracy

Adam Boduch

Filtrowanie ofert pracy zdalnej w dziale Praca było u nas od zawsze. Zgłaszaliście jednak jedno zastrzeżenie: opcja ta pokazywała wszystkie oferty pracy, które oferowały pracę zdalną, nawet w najmniejszym stopniu (np. 10% w stosunku do pełnego wymiaru godzin). Sugerowaliście, aby zaznaczenie filtra Praca zdalna pokazywało jedynie oferty, które oferują pracę zdalną w pełnym zakresie.

Tak też zrobiliśmy. Etykieta tego filtra została zmieniona na 100% pracy zdalnej.

2017-03-09_104422.jpg

Jednocześnie warto wspomnieć, że kliknięcie takiego linka jak poniżej, pokaże wszystkie oferty oferujące pracę zdalną:

2017-03-09_104637.jpg

4 komentarzy

Fajna funkcja, której nie ma np. na OLX.

Tak, chyba to to samo : )

A co do działania filtrów w tym wypadku, uważam że jest nielogiczne z oczywistych przyczyn. Scenariusz użycia "chcę pracować w Katowicach, albo w biurze albo zdalnie od siebie z domu" jest realistyczny. "Chcę pracować zdalnie, ale koniecznie akurat dla firmy, która ma swoją siedzibę w Katowicach" - już nie za bardzo : )

Tak, to prawda - filtry działają jak "AND", a nie "OR".
A co do drugiego paragrafu: czy to chodzi o ten błąd: https://github.com/adam-boduch/coyote/issues/324?

Filtrowanie działa dziwnie.

Na przykład jeśli spróbuję wybrać swoje miasto ORAZ opcję pracy zdalnej (co jest logicznym połączeniem - nie chcę się przeprowadzać, więc mogę pracować zdalnie albo w biurze lokalnym), wyszukiwarka traktuje to jako AND, a nie OR. Czyli otrzymam zbiór wspólny ofert firm, które operują w moim mieście a DO TEGO akceptują kandydatów zdalnych. Trochę to bez sensu według mnie...

Co więcej, nawet kiedy już wybiorę sobie taką kombinację (np. praca zdalna plus Warszawa), już pomińmy fakt że nie działa ona dobrze - dopóki nie wpiszę żadnego słowa kluczowego, mam zaznaczone oba checkboksy i działa jak działa.

Ale jak dołożę do kryteriów wyszukiwania słowo kluczowe (np. .NET), to wtedy kryterium "100% pracy zdalnej" automatycznie się odhacza.