4programmers.net i Redis

Adam Boduch

Od dzisiaj do parsowania treści postów na forum używamy między innymi biblioteki HTML Purifier. Usuwa ona niechciane znaczniki HTML. Ma jednak zasadniczą wadę: jest bardzo wolna. Wobec tego, aby zapewnić wydajne wyświetlanie widoku wątku, musieliśmy zdecydować się na cachowanie treści postów. W procesie parsowania bierze udział szereg mechanizmów: począwszy na usuwaniu znaczników HTML, poprzez kolorowanie składni a na obsłudze formatowania tekstu skończywszy. Należy pamiętać o tym, że parsujemy również komentarze do postów oraz stopki użytkowników.

Zdecydowaliśmy się na użycie Redisa ze względu na jego wydajność oraz stabilność. W razie napotkania problemów z prawidłowym wyświetlaniem posta, prosimy zgłaszać te nieprawidłowości na forum forum Coyote lub pod adresem: [email protected]

Zmienił się również sposób parsowania sygnaturek użytkowników. Obecnie sygnaturka może zawierać podstawowe znaczniki HTML (np. <b>, <em>, <a>). Formatowanie a la wiki oraz kolorowanie składni nie jest już dostępne. Pamiętajmy, że sygnaturka służy do umieszczenia prostej informacji o autorze tak więc nie przesadzajmy z jej długością :-)

0 komentarzy