Blog 4programmers.net

Czym są mikroblogi

  • 2013-10-04 11:29
  • 0 komentarzy
  • 1626 odsłon
  • Oceń ten tekst jako pierwszy
Mikroblogi, to nowy element "społecznościowy" w naszym serwisie. Umożliwiają każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi prowadzić własny internetowy dziennik. Mikroblog może służyć do dzielenia się z innymi użytkownikami 4programmers.net, ciekawostkami, przemyśleniami ze świata IT i nie tylko!

Jeżeli więc znalazłeś ciekawy link, napisałeś artykuł lub program - możesz się tym podzielić z innymi użytkownikami na mikroblogu.
Działanie mikroblogów jest bardzo proste. Nowy wpis możesz dodać klikając na zakładkę Mikroblogi w pasku menu:Tam natomiast znajduje się pole tekstowe, gdzie możesz dodać swój wpis:Na stronie głównej znajdują się wpisy wszystkich użytkowników, które posortowane są według trafności. Te, które cieszą się największą popularnością znajdują się wyżej niż pozostałe. Na każdy wpis możesz oddać swój głos dając tym samym do zrozumienia, że zawartość danego postu jest wartościowa i chcesz polecić ją innym użytkownikom:Inną funkcjonalnością związaną z mikroblogami jest możliwość obserwowania danych użytkowników serwisu. Wówczas, gdy taki użytkownik doda nowy wpis, powiadomienie o tym fakcie trafi do Ciebie. Aby obserwować danego użytkownika, należy wejść do profilu danego użytkownika i kliknąć w przycisk Obserwuj użytkownika:Wpisy obserwowanych użytkowników (posortowane według daty napisania) widoczne są również w zakładce Mikroblogi po wybraniu odpowiedniego filtra, który pokazuje jedynie wpisy obserwowanych użytkowników:Miłego blogowania