Wątek przeniesiony 2020-03-24 13:49 z Edukacja przez cerrato.

Czego wam brakuje na serwisach typu Trivago?

Odpowiedz Nowy wątek
2020-03-24 11:59

Rejestracja: 1 miesiąc temu

Ostatnio: 1 dzień temu

0

Witam,
Mam zamiar zrobić większy projekt do zarządzania hotelami(Coś w stylu Trivago czy Booking). Jak wiemy każdy z tych serwisów ma plusy i minusy. Tworząc aplikację chciałbym aby mój projekt był połączeniem serwisów tego typu i zawierał mocne strony tychże serwisów.
Dlatego proszę was o pomoc.

1.Jakich funkcjonalności waszym zdaniem brakuje w powyższych serwisach?

 1. Co byście w nich zmienili?
 2. Jakie macie pomysły na funkcjonalności, aby można było dodać do tego typu serwisu?
 3. Co was irytuje w korzystaniu z takich typów serwisów(Co byście zmienili/usunęli?)

Za wszelkie propozycje i wskazówki wielkie dzięki!

Pozostało 580 znaków

2020-03-24 12:25

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 39 minut temu

2

Polecam na początku wyciągnąć wnioski z tego, *czego nie robić w takim serwisie. Np. nie opierać całego działania strony na zewnętrznej usłudze. Jeśli google maps teraz padnie albo coś zmieni, autor strony będzie musiał sporo zmienić, żeby działała. Tabelka, która jest po lewej, najlepiej żeby działała bez mapki, która powinna być dodatkiem. Niezawodność usługi polega na tym, że jeden element może się sypnąć a reszta działa.
Nie zawsze da się wszystkie takie uwagi zastosować. Czasami nawet to jest nieopłacalne. W każdym razie nie trzeba być innowacyjnym. Wystarczy zrobić coś lepiej.


Nie sztuka uciec gdy w dupie sztuciec
edytowany 1x, ostatnio: PerlMonk, 2020-03-24 12:25

Pozostało 580 znaków

2020-03-24 12:55

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 3 minuty temu

1

Yyyy to projekt edukacyjny?

Więc nie kopiuj w/w site'ów "na szerokość", przez ilość ficzerów. Tzn z 20tu ficzerów widzianych w oryginale odwzoruj (skopiuj) 3-4.

Ale naucz się inżynierii, np.
a) dzielić na "moduły" / "części" które możesz aktualizować niezależnie (co nie znaczy że namawiam akurat na modne mikroserwisy). Tzw "monolit" z fajnie określonymi modułami wcale nie musi być zły (wbrew temu, co jest modne dziś mówić)
b) jasno określić, który z Twoich "modułów" zależy od innych, a który nie zależy
c) zdefiniuj "wtyczki" czy "pluginy" do płacenia, komunikacji (itd) z dobrą definicją interfejsu
d) ... inne, dopiszę jak mi przyjdzie do głowy

edytowany 3x, ostatnio: AnyKtokolwiek, 2020-03-24 12:59
Też kiedyś byłem młody gniewny. Poszedłem do pracy i się skończyło. - PerlMonk 2020-03-24 14:00

Pozostało 580 znaków

2020-03-24 12:56

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 3 minuty temu

Lokalizacja: Silesia

4

Mam zamiar zrobić większy projekt do zarządzania hotelami

Ja się tylko czepię definicji że do nie jest soft do zarządzania hotelami tylko do wyszukiwania hoteli. Zarządzanie hotelami to sprzątaczki, dowóz jedzenie, księgowość, zamawianie towaru itd


Pozostało 580 znaków

2020-03-24 16:15

Rejestracja: 1 miesiąc temu

Ostatnio: 1 dzień temu

0

dzięki, tylko chciałbym także zaplanować jakie funkcjinalności taki serwis ma mieć, dlatego pytam o wasze zdania, jako bardziej doświadczonych. Nie chcę kopiować 1 do 1 tylko wprowadzić inne podejście, dodać rzeczy które np oferuje trivago, a nie oferuje Booking, i na odwrót, aby moja aplikacja miała mocne strony obu serwisów.
Macie jakieś spostrzeżenia w tym kierunku?

Moment ... chcesz (jak będzie skończona) to spieniężyć / mieć z tego dochód? Przyznam, jestem lekko zdziwiony ... - AnyKtokolwiek 2020-03-24 16:17
nie, tylko taką planuję pracę inżynierską, i chciałbym wprowadzić coś innowacyjnego, aplikację która będzie posiadała mocne strony rozwiązań już istniejących - Kordoba 2020-03-24 16:36

Pozostało 580 znaków

2020-03-24 17:54

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 2 godziny temu

0

Poza tym, że to chyba niezbyt dobry dział na takie pytanie bo nie dotyczy technologii a rozwiązań biznesowych to

 1. W Bookingu wnerwia mnie wyszukiwanie kiedy już jesteś na stronie wybranego hotelu (chodzi mi o przycisk "Zmień wyszukiwanie"), które zamiast pokazać mi czy mogę w danym hotelu zabookować pokój w takim terminie to wraca mi do listy wyników z wszystkimi hotelami, po czym znowu muszę wchodzić w ten sam hotel
 2. Bardzo podoba mi się mapka na której widać piny z cenami, mogę sobie dobrać cenowo do odległości miejsc, które chcę odwiedzić. Raz wylądowałem w Pradze na jakimś zadupiu bo myślałem, że cena w miarę spoko a resztę ogarnę sobie komunikacją miejską - skończyło się tym że jeździłem Uberem :D Od tego momentu patrze dokładnie na mapkę i szukam hotelu z dobrym połączeniem do miejsc, które odwiedzę (tak żebym mógł z Google Street View zapamiętać krótką trasę - przydatne o 3 w nocy na dworcu w Słowacji kiedy okazuje się, że jednak padła Ci sieć i musisz iść z pamięci :D) Nauczka - od wtedy zawsze mam mapy offline okolic i zaznaczone trasy.
 3. Może jestem jedyny ale chciałbym mieć w bookingu mapę offline trasy dojścia. Tzn. zaznaczyć skąd przyjadę i niech mnie zaprowadzi do hotelu :D

Pozostało 580 znaków

2020-03-24 18:33

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 1 dzień temu

Lokalizacja: Chorzów

2
Kordoba napisał(a):

Witam,
Mam zamiar zrobić większy projekt do zarządzania hotelami(Coś w stylu Trivago czy Booking). Jak wiemy każdy z tych serwisów ma plusy i minusy. Tworząc aplikację chciałbym aby mój projekt był połączeniem serwisów tego typu i zawierał mocne strony tychże serwisów.
(...)
Za wszelkie propozycje i wskazówki wielkie dzięki!

To mniej więcej tak jak byś napisał: "jakie wady mają rakiety Saturn, Soyuz i SpaceX bo od wczoraj z kumplem w piwnicy robimy projekt, który bezie łączył zalety tych rakiet i zrobimy jedną idealną".
Śmieszne prawda ?

Obawiam się, że porywasz się z motyką na słońce i jestem w 100% pewien, że nie osiągniesz celu nawet w 1/100 procenta.
Dlaczego tak uważam ?

 • Booking.com to jeden z największych serwisów internetowych na świecie. W ich bazie danych obecnie jest ponad 20000000 obiektów. Integracja z różnymi systemami hotelowymi odbywa się na tak wielu płaszczyznach jednocześnie, że pojedyncza osoba zwyczajnie nie ma prawa tego ogarnąć. Do tego dochodzi obsługa dziesiątek tysięcy zapytań na sekundę, weryfikacje dostępności miejsc, obsługa systemów płatności niemal na całym świecie, wielojęzyczność itp.. itd ...
 • Booking ma także możliwość dodawania usług dodatkowych t.j. samoloty, wynajem samochodów czy nawet pakietowania usług ... oraz sporo innych.
 • Do tego potężne zaplecze SEO, działy marketingowe, handlowcy, dzięki którym to wszystko się kręci.
 • Content do 2000000 obiektów sam się nie pisze i sam się nie tłumaczy na 50 języków świata.
 • Trivago choć już nie tak wielkie jak booking to także nie "piz..okleszcze" z lasu tylko firma, która także ogarnęła dziesiątki integracji z systemami hotelowymi i do tego dobrze to sprzedaje.
 • Do tego wszystkiego dochodzą opłaty licencyjne za dostępy do systemów hotelowych, rezerwacyjnych lub GDS'ów, które często są nieosiągalne dla małych firm ( i tu nawet nie chodzi o pieniądze ). Jak jesteś za mały nie dostaniesz tego i tyle. Zresztą spróbuj napisać do Booking żeby dali Ci umieścić swoją wyszukiwarkę na własnej stronie jako afiliację, sam zobaczysz co odpowiedzą. Uwierz, że nie oleją Cię ale interfejsu nie dostaniesz.
 • Na koniec widać wyraźnie, że nie masz pojęcia o tej branży.

Także jak już dobrze zgłębisz wiedzę specjalistyczną to zapewne dojdziesz do wniosku, że to jednak "za wysokie progi" na samodzielne działanie a nawet działanie w 10-osobowej prężnej grupie programistów to ciągle nie ta skala.
Myślę, że kolega skoro zabiera się za tworzenie projektów IT powinien posiadać umiejętność ocenienia skali projektu a jeśli nie to przynajmniej odrobinę rozsądku...
Także bez 50 000 000 USD w kieszeni nie masz nawet co marzyć o zbliżeniu się możliwościami do tego co oferują serwisy takie jak Booking czy Trivago.

Podsumowując:

 • oceń swoje możliwości ;
 • wypisz założenia dla swojego systemu ;
 • przygotuj wstępny projekt ;
 • powyższe wstaw na forum do oceny merytorycznej ;

Projektowanie i programowanie. Hobbystycznie elektronika i audio oszołom.
edytowany 4x, ostatnio: katakrowa, 2020-03-24 18:48
Miałem kolegę w w podobny sposób upomnieć, ale zrobiłeś o o wiele bardziej profesjonalnie. - AnyKtokolwiek 2020-03-24 18:42

Pozostało 580 znaków

2020-03-24 18:45

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 3 minuty temu

1

Do wypowiedzi kol @katakrowa dodam, że wnioskowanie po widocznej stronie www (frontendzie) jest absolutnie złudne. Pinezki są jakoś tam ważne, ale to pierdoły.

Tak jakbyś chciał mieć "swojego googla". Przecież to proste: jedno okienko w środku pierwszej strony, a na drugiej i ostatniej lista Nx (link+trochę informacji). Nic tylko skopiować rozwiązanie.

edytowany 2x, ostatnio: AnyKtokolwiek, 2020-03-24 18:48

Pozostało 580 znaków

2020-03-24 19:09

Rejestracja: 1 miesiąc temu

Ostatnio: 1 dzień temu

0

Rozumiem was, tylko tu zakładacie jakbym chciał napisać aplikację konkurującą z tymi gigantami. Ma być to aplikacja nie zawierająca wszystkich funkcjonalności Booking lub Trivago, a mająca kilka z nich, a także inne, które powyższe serwisy nie mają. Dlatego pytam was o pomysły, jakie elementy mógłbym zrealizować

Pozostało 580 znaków

2020-03-24 19:17

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 1 dzień temu

Lokalizacja: Chorzów

3
Kordoba napisał(a):

Rozumiem was, tylko tu zakładacie jakbym chciał napisać aplikację konkurującą z tymi gigantami.

Nie my zakładamy tylko Ty to napisałeś : "Coś w stylu Trivago czy Booking (...) Tworząc aplikację chciałbym aby mój projekt był połączeniem serwisów tego typu i zawierał mocne strony tychże serwisów"

Ma być to aplikacja nie zawierająca wszystkich funkcjonalności Booking lub Trivago, a mająca kilka z nich, a także inne, które powyższe serwisy nie mają. Dlatego pytam was o pomysły, jakie elementy mógłbym zrealizować

Napisałem Ci w poście wyżej co masz zrobić. Przygotuj swoje założenia w jakimś dokumencie albo przynajmniej wypisz je w punktach i nie kombinuj. W chwili obecnej poza pomysłem i to "mocno średnim" nie przedstawiłeś nic do czego można się rozsądnie odnieść.


Projektowanie i programowanie. Hobbystycznie elektronika i audio oszołom.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0