Metoda toLocaleLowerCase().

Odpowiedz Nowy wątek
2020-03-25 12:59

Rejestracja: 1 miesiąc temu

Ostatnio: 1 tydzień temu

0

Jak dokładnie działa metoda toLocaleLowerCase? Bo to, że zamienia wszystkie litery na małe, to logiczne. Chodzi mi głównie o zamiany ze względu regionalnych. W dokumentacji został użyty przykład ze słowem "İstanbul". No dobra, zamiana i cyk, jest "instabul". Dlaczego tworząc napis z polskimi znakami specjalnymi podczas konwersji na EN-US dalej mi zwraca taki sam napis, skoro w ich języku nie ma polskich znaków? Kolejna sprawa to podawanie parametru, czasami jest oddzielony myślnikiem, a czasami nie. Wielkość liter również ma znaczenie, o co chodzi, skąd mam wiedzieć co jest czym? Np "pl-PL", "EN-US", "tr". Czym jest pierwsze, czym jest drugie? Dlaczego też nie wszystkie mają myślnik?

Pozostało 580 znaków

2020-03-25 14:05

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 1 minuta temu

1

Odnośnie drugiego pytania:
https://en.wikipedia.org/wiki[...]ation#Language_tags_and_codes

Odnośnie pierwszego - nie mam pojęcia, nie rozumiem różnicy w działaniu toLocaleLowerCase bez parametru i z podanym parametrem.


Pozostało 580 znaków

2020-03-25 14:30

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 1 minuta temu

Lokalizacja: Silesia

0

A próbowałeś tureckich napisów? Nie? Ja też nie znam :/

The toLocaleLowerCase() method returns the value of the string converted to lower case according to any locale-specific case mappings. toLocaleLowerCase() does not affect the value of the string itself. In most cases, this will produce the same result as toLowerCase(), but for some locales, such as Turkish, whose case mappings do not follow the default case mappings in Unicode, there may be a different result.

String.prototype.toLocaleLowerCase()


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0