PHP4 Podręcznik programisty

Ktos
php4pp.jpgAutor: Sterling Hughes
Tłumaczenie: Daniel Kaczmarek
ISBN: 83-7197-795-6
Tytuł oryginału: PHP Developer's Cookbook
Format: B5, stron: 448

Cena: 49 zł w sklepie internetowym Helionu

Dawno nikt tutaj nic nie pisał :) Czas to zmienić.

Książkę kupiłem poszukując czegoś, co mogłoby rozwinąć moją znajomość PHP. Wypatrzyłem w MediaMarkt i uznałem, ze warto zaryzykować kupno (naturalnie była zafoliowana). W domu już dopiero poznałem rzeczywistą wartość tej książki. Jej oryginalny tytuł (Cookbook - książka kucharska) bardziej wskazuje na sposób prezentowania treści. Zamiast zwykłego omówienia języka PHPi jego funkcji mamy tutaj zaprezentowane gotowe rozwiązania różnych problemów programistycznych które możemy łatwo zastosować w swojej własnej witrynie.

Zaczyna się od rzeczy prostych: pracy z łańcuchami znaków, parsowaniem adresów URL, a poprzez daty, liczby, tablice, pliki, wyrażenia regularne dochodzimy do baz danych, sesji, klas, parsowania XML i wielu zaawansowanych technik programistycznych. Książka jak wspomniałem opiera się na zasadzie FAQ. W każdym z działów mamy jakieś problemy jak np. "Weryfikacja adresu e-mail" i mamy podane gotowe rozwiązanie oparte na wyrażeniach regularnych. We wstępie każdego z rozdziałów, a także w opisach problemów znajduje się wiele pożytecznych informacji na temat samego języka PHP i jego funkcji. Przykłady znajdują się na na FTP Helionu (77 kB)

Książka jest naprawdę warta polecenia. Dużo przykładów, czytelnie i jasno wyjaśnionych czyni z niej doskonałą pomoc dla programisty PHP. Do tego dołączona jest, jak w każdej książce Helionu zakładka :)

Moja ocena: 4+/6

Spis treści:

<script src="http://helion.pl/plugins/spis.cgi?id=php4pp&amp;nr=260w"></script>

0 komentarzy