Prawo w Internecie. Znieważenia i pomówienia w sieci ochrona dobrego imienia instytucji wizerunki w Internecie własność intelektualna w wirtualnej rzeczywistości

Adam Boduch

Ideą przewodnią tegorocznego Forum jest problematyka naruszania prawa w Internecie („hejterzy” w sieci, wizerunki „z ukrytej kamery”, e-prasa itp.). Praktycy podpowiedzą także w jaki sposób działać, gdy mamy do czynienia z podmiotem zagranicznym (dostawca usług internetowych, anonimowy użytkownik, administrator, wydawca), gdy serwer jest za granicą, a także jak przeprowadzać postępowanie sądowe posiadając jedynie dowody cyfrowe.

Niemal codziennie, każdy z nas spotyka się z pejoratywnymi komentarzami, wulgaryzmami oraz nieprawdziwymi informacji o instytucji (czy też o osobach fizycznych) dostępnych publicznie w Internecie. W ostatnim czasie, bardzo często w mediach społecznościowych i na forach internetowych znaleźć można również, wykonane z ukrycia, wizerunki rzeczników, włodarzy, prezesów spółek czy też pracowników instytucji.

Nasi eksperci opowiedzą o tym w jaki sposób uzyskać dane osobowe anonimowego użytkownika, kogo pozywać lub oskarżać, w jaki sposób skutecznie wykasować pliki i treści z forum
internetowego, jak chronić wizerunki i jak walczyć z „ukrytym mikrofonem” czy bezprawnym nagrywaniem kamerą lub telefonem komórkowym.

Informatyk – biegły sądowy - podpowie jak legalnie przeprowadzić dochodzenie internetowe i zidentyfikować (skutecznie) dane naruszyciela. Nawet nie przypuszczasz ile informacji zostawia naruszyciel!

KIEDY, GDZIE I JAK?

Kraków, 17 kwietnia 2015 r.

Cena Forum dla instytucji administracji publicznej:

490 zł brutto do dnia 17 marca 2015r.
550 zł brutto – od dnia 17 marca 2015 r.

Uroczysta kolacja – koszt 99 zł

Wszelkich informacji udzielają:

  1. W sprawach organizacyjnych – Alicja Grzebień, tel.: 12 431-08-50, 606 750 170,

[email protected]

  1. W sprawach merytorycznych – Mec. Monika Brzozowska, tel.: 502 27 58 23,

[email protected]

Więcej informacji: http://mjtraining.pl/szkoleni[...]lrepeat.detail/2015/04/17/160

0 komentarzy