PGS Software Talks – nowa platforma wymiany wiedzy o programowaniu startuje we Wrocławiu

Adam Boduch

PGS Software Talks powstało, by specjaliści IT mogli osobiście poznać się i wymieniać wiedzą w przyjaznej atmosferze. Będzie to cykl spotkań o różnym charakterze i formie, adresowany do pasjonatów programowania i nie tylko. Już 27 marca, w ramach PGS Software Talks odbędzie się pierwszy Software Talks Meetup we Wrocławiu, którego gościem specjalnym będzie Paul Stack.

Inicjatorem PGS Software Talks jest wrocławska firma PGS Software, która już od dawna organizuje wiele edukacyjnych przedsięwzięć – większość z nich rodzi się dzięki samym pracownikom. Nie dzieje się tak bez powodu. Jak wiadomo IT jest jedną z najszybciej zmieniających się branż i ciągła nauka jest w zasadzie niezbędna. Tematy dotychczas pojawiające się na warsztatach PGS Software to m.in. UI / UX design, Responsive CSS czy wprowadzenie do AngularJS.

Informacje o najbliższych wydarzeniach publikowane są na stronie www.softwaretalks.pl. W ramach akcji odbyło się już kilka spotkań, m.in. lokalna edycja Światowego Dnia Coderetreat we Wrocławskim Parku Technologicznym oraz warsztaty testerskie na Politechnice Wrocławskiej, przybliżające studentom codzienną pracę testera oprogramowania. Z kolei już 27 marca odbędzie się pierwszy Software Talks Meetup we Wrocławiu. Będzie to towarzyskie spotkanie programistów, połączone z ciekawymi prelekcjami i dyskusjami. Gościem specjalnym pierwszej edycji będzie Paul Stack – programista, bloger, mówca. Więcej informacji oraz zapisy na to wydarzenie znajdują się na stronie www.softwaretalks.pl.

„Chcemy docierać zarówno do doświadczonych programistów czy testerów, ale też do studentów zaczynających karierę w IT – mówi Bartosz Jabłoński, Program Manager w PGS Software i pomysłodawca przedsięwzięcia – Mamy nadzieję, że dzięki PGS Software Talks uda nam się jeszcze bardziej zintegrować środowiska programistów we Wrocławiu, Rzeszowie i Warszawie – czyli miastach, w których PGS Software intensywnie się rozwija”.

Organizatorzy PGS Software Talks mają w planach nie tylko spotkania i warsztaty, ale również publikacje online i offline.

O PGS Software: PGS Software to polska spółka informatyczna obecna na rynku NewConnect. Firma specjalizuje się w outsourcingu usług IT – tworzeniu oprogramowania i aplikacji mobilnych oraz testowaniu oprogramowania. Klientami PGS Software są przedsiębiorstwa z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Siedziba główna firmy znajduje się we Wrocławskim Parku Technologicznym w budynku Alfa.

Kontakt:
Joanna Ambrozik
Marketing Consultant
PGS Software S.A.

e-mail: [email protected]
tel: (71) 798 26 89

0 komentarzy