PGS Software Talks – nowa platforma wymiany wiedzy o programowaniu startuje we Wrocławiu

Adam Boduch

**PGS Software Talks powstało, by specjaliści IT mogli osobiście poznać się i wymieniać wiedzą w przyjaznej atmosferze. Będzie to cykl spotkań o różnym charakterze i formie, adresowany do pasjonatów programowania i nie tylko. Już 27 marca, w ramach PGS Software Talks odbędzie się pierwszy Software Talks Meetup we Wrocławiu, którego gościem specjalnym będzie Paul Stack. **

Inicjatorem PGS Software Talks jest wrocławska firma PGS Software, która już od dawna organizuje wiele edukacyjnych przedsięwzięć – większość z nich rodzi się dzięki samym pracownikom. Nie dzieje się tak bez powodu. Jak wiadomo IT jest jedną z najszybciej zmieniających się branż i ciągła nauka jest w zasadzie niezbędna. Tematy dotychczas pojawiające się na warsztatach PGS Software to m.in. UI / UX design, Responsive CSS czy wprowadzenie do AngularJS.

Informacje o najbliższych wydarzeniach publikowane są na stronie www.softwaretalks.pl. W ramach akcji odbyło się już kilka spotkań, m.in. lokalna edycja Światowego Dnia Coderetreat we Wrocławskim Parku Technologicznym oraz warsztaty testerskie na Politechnice Wrocławskiej, przybliżające studentom codzienną pracę testera oprogramowania. Z kolei już 27 marca odbędzie się pierwszy Software Talks Meetup we Wrocławiu. Będzie to towarzyskie spotkanie programistów, połączone z ciekawymi prelekcjami i dyskusjami. Gościem specjalnym pierwszej edycji będzie Paul Stack – programista, bloger, mówca. Więcej informacji oraz zapisy na to wydarzenie znajdują się na stronie www.softwaretalks.pl.

„Chcemy docierać zarówno do doświadczonych programistów czy testerów, ale też do studentów zaczynających karierę w IT – mówi Bartosz Jabłoński, Program Manager w PGS Software i pomysłodawca przedsięwzięcia – Mamy nadzieję, że dzięki PGS Software Talks uda nam się jeszcze bardziej zintegrować środowiska programistów we Wrocławiu, Rzeszowie i Warszawie – czyli miastach, w których PGS Software intensywnie się rozwija”.

Organizatorzy PGS Software Talks mają w planach nie tylko spotkania i warsztaty, ale również publikacje online i offline.

O PGS Software: PGS Software to polska spółka informatyczna obecna na rynku NewConnect. Firma specjalizuje się w outsourcingu usług IT – tworzeniu oprogramowania i aplikacji mobilnych oraz testowaniu oprogramowania. Klientami PGS Software są przedsiębiorstwa z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Siedziba główna firmy znajduje się we Wrocławskim Parku Technologicznym w budynku Alfa.

Kontakt:
Joanna Ambrozik
Marketing Consultant
PGS Software S.A.

e-mail: [email protected]
tel: (71) 798 26 89

0 komentarzy