Cloudyna 2015’ - Śląsk Wyżyną Nowych Technologii

Adam Boduch

Po zeszłorocznym sukcesie Cloudyny 2014’ postanowiliśmy, jako Polska Grupa Użytkowników AWS, ponownie podjąć wyzwanie i przygotować się do organizacji kolejnej edycji konferencji tak ciepło przyjętej zarówno przez uczestników, jak i prelegentów. Dla przypomnienia: na konferencję Cloudyna przybyło w roku 2014 ponad 170 uczestników (sale wykładowe pękały w szwach i, niestety, nie dla wszystkich wystarczyło miejsc – zainteresowanie konferencją przerosło nasze oczekiwania), gościliśmy znakomitych prelegentów z Polski i zagranicy, a Cloudyna, jako konferencja poświęcona technologii Cloud Computing, zdobyła rozgłos międzynarodowy i zebrała znakomite opinie – choć była zupełnie spontaniczną inicjatywą i wysiłkiem organizacyjnym dosłownie 8 zapaleńców – członków AWS UG Poland.

Zmotywowani faktyczną potrzebą wymiany informacji, wiedzy, poszerzania horyzontów, a także zachęceni niezwykle spontanicznym odzewem społeczności informatycznej i biznesu, chcemy również i tym roku zaprosić Was na jeden cały dzień czternastego listopada Anno Domini 2015 do świata coraz to nowszych i zaskakujących możliwości oferowanych przez technologię popularnie zwaną Chmurą. Także i tym razem nasi Prelegenci podzielą się z Wami swymi doświadczeniami zdobytymi podczas projektowania oraz implementowania globalnych, wysoko dostępnych, skalowalnych rozwiązań informatycznych wykorzystujących technologię Cloud Computing jako platformę uruchomieniową.

Nasza Cloudyna jest organizowana, aby pomóc Wam skutecznie wykorzystać moc tkwiącą w chmurze obliczeniowej, która stając się coraz bardziej popularną i dojrzałą technologia stawia przed twórcami oprogramowania nowe wyzwania. Podczas konferencji poznacie ciekawe receptury, wzorce projektowe, nowe podejścia oraz zgłębicie tajniki zaawansowanych technik projektowania, implementacji, testowania i administrowania aplikacjami w Chmurze. Będziecie mieli niepowtarzalną szanse przygotować się zawczasu na czyhające pułapki oraz
potencjalne niebezpieczeństwa chmury publicznej, z którymi nasi Prelegenci już mieli okazję się zmierzyć i chcą się tymi doświadczeniami z Wami podzielić.

Jako Polska Grupa Użytkowników AWS wraz z naszymi sponsorami i partnerami, no i oczywiście z naszą przesympatyczną Cloudyną mamy przyjemność zaprosić
Architektów, Analityków, Programistów, Testerów, Kierowników Projektu, Administratorów oraz wszelkie osoby zainteresowane najnowszymi technologiami informatycznymi właśnie na Cloudynę – konferencję poświęconą technologii Cloud Computing, w tym zagadnieniom projektowania, tworzenia, testowania oraz administrowania systemami opartymi na Chmurze.

Jest to drugi rok z rzędu gdy jesteśmy wspierani przez największe firmy informatyczne na śląsku, w szczególności przez Gliwickiego giganta firmę Hybris.

Będąc organizatorami i jednocześnie mieszkańcami Śląska mamy nadzieję, iż Cloudyna wpisze się na stałe do kalendarza najważniejszych wydarzeń technologicznych na Śląsku. Chcemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju technologicznym i promować nasz region, który zmienia swe oblicze z przemysłowego na Wyżynę Nowych Technologii. A jako Wyżyna Śląska wraz z Beskidami geograficznie mamy nieco bliżej do Chmur – i chcemy ten fakt wykorzystać.

Konferencja odbędzie się 14 listopada 2015 roku w Qubus Hotel Prestige ul.

Uniwersytecka 13, 40-007 Katowice.

Więcej informacji dostępnych na stronie www.cloudyna.org

0 komentarzy