BITEhack BEST AGH Kraków 2019

Adam Boduch

Już w dniach 11-12 stycznia w Klubie Studio w Krakowie odbędzie się BITEhack, czyli 24-godzinny maraton programowania! Hackathon jest podzielony na dwie równolegle trwające konkurencje - programistyczną i robotyczną.

***

BITEhack media 675x100.png

Wydarzenie organizowane jest przez członków Stowarzyszenia Studentów BEST AGH Kraków. BITEhack w obecnej formie jest organizowany po raz drugi, a wcześniej przez 8 lat był realizowany pod nazwą BAIT. Konkurs skierowany jest do wszystkich studentów polskich uczelni.

BITEhack swoją formułą przyciąga studentów kierunków związanych z informatyką, entuzjastów IT, a także pasjonatów programowania i konstruowania robotów w technologii Arduino.

W obu konkurencjach uczestnicy przez 24 godziny zmagają się z zadaniami w maksymalnie czteroosobowych zespołach.
W ramach części programistycznej, około 80 uczestników skupia się na rozwiązaniu postawionego problemu i zaprezentowania rozwiązania jurorom.
Część robotyczną organizujemy dla pasjonatów automatyki i robotyki. Około 40 uczestników ma tutaj za zadanie zaprojektować i zbudować od podstaw gotowy projekt, zarówno od strony software’owej jak i hardware’owej. Młodzi konstruktorzy pracują na częściach zapewnionych przez organizatorów, a dodatkowo mogą wykorzystać swoje własne materiały.

Po upłynięciu czasu przeznaczonego na wykonanie zadania, uczestnicy prezentują swoje projekty przed jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele kadry naukowej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz reprezentanci Partnerów wydarzenia. Efekty 24 godzin zmagań są oceniane m. in. pod kątem funkcjonalności, kreatywności i możliwości dalszego rozwoju projektu w wartość biznesową.

Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków, od 25 lat działa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wśród projektów Stowarzyszenia znajdują się również takie projekty jak Inżynierskie Targi Pracy, program międzynarodowych Kursów Naukowych oraz konkurs inżynierski EBEC.

Więcej szczegółów i informacje o zapisach można znaleźć pod adresem www.BITEhack.best.krakow.pl

0 komentarzy