Bezpłatne warsztaty programowania dla kobiet

Adam Boduch

StrefaKoderaGrafika.jpg
Już po raz drugi Rails Girls Tricity zaprasza dziewczyny do Gdyni na bezpłatne dwudniowe warsztaty programowania.

22 i 23 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologiczny uczestniczki będą miały szansę poznać tajniki Ruby on Rails i to nie tylko od strony teoretycznej. Podczas warsztatów dziewczyny, pracując w 3 osobowych rundach, zostaną przeprowadzone krok po kroku przez proces projektowania i tworzenia własnej aplikacji. Wsparcia w tym procesie udzielą im doświadczeni mentorzy, którzy na co dzień pracują w branży IT.

Pod koniec weekendu każda z grup będzie mogła pochwalić się gotowym produktem, a uczestniczki praktycznymi umiejętnościami, które mogą wykorzystać w dalszym rozwoju.

Podczas warsztatów na dziewczyny czekają też inspirujące wykłady zaproszonych gości, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i sukcesach, a co najważniejsze wskażą dalsze możliwości rozwoju w branży IT.

Warsztaty Rails Girls Tricity to doskonałe miejsce na start w IT!

Kto może wziąć udział?

Wszystkie dziewczyny i kobiety z podstawową znajomością obsługi komputera i Internetu. Jedyne czego potrzebują to sprawne laptopy, chęć do nauki i dużo pozytywnej energii. Zapisy ruszają już 16 września na stronie ww.railsgirlstricity.pl i potrwają do 30 września 3 października.

Jak wyglądała poprzednia edycja?

Pierwsza edycja warsztatów Rails Girls Tricity odbyła się 5 i 6 marca 2015 roku w Gdyni i od samego początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy otrzymali ponad 730 zgłoszeń, z których mogli wyłonić tylko 42 najbardziej zmotywowanych uczestników. Wielu z nich wykorzystało swoją szansę i po warsztatach kontynuuje naukę Ruby on Rails, tworząc aplikacje dla siebie i swoich firm.

Czym jest inicjatywa Rails Girls?

Rails Girls to międzynarodowa społeczność, której celem jest inspirowanie, motywowanie i zachęcanie kobiet do rozwoju w branży IT. Pierwsze warsztaty zorganizowane zostały w 2010 roku w Finlandii. Od tego czasu odbyło się ponad 230 warsztatów na całym świecie. W Polsce inicjatywa działa w 10 różnych miastach.

Chcesz być na bieżąco?

Zajrzyj na facebook’a https://www.facebook.com/RailsGirlsTricity

lub stronę http://railsgirlstricity.pl

0 komentarzy