X Spotkanie grupy poświęconej Wzorcom Projektowym

Koziołek

Zapraszamy na 10. spotkanie grupy poświęconej Wzorcom Projektowym i tym razem znów będzie praktycznie. Ze względu na duże zapotrzebowanie, Krzysztof jeszcze raz poprowadzi TDD Randori Session, czyli uczenie się przez wspólne rozwiązywanie problemu. Spotkanie odbędzie się 5 maja 2009, o godzinie 18.00 w sali 5440 wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jelski, który swego czasu omawiał zasady S.O.L.I.D.

Jak to wygląda? Dwie osoby razem kodują rozwiązanie prostego problemu na komputerze, pozostali śledzą ich pracę na projektorze. Co kilka minut jedna osoba z pary się zmienia. Podczas kodowania używamy <acronym title="Test-Driven Development - technika tworzenia oprogramowania polegająca na tym, że przed napisaniem kodu właściwego tworzy się i implementuje testy sprawdzające pożądaną funkcjonalność.">TDD</acronym>.
Tym razem Krzysiek zaproponował wstępnie kilka tematów, po przegłosowaniu jeden zostanie wybrany na spotkanie. Zapraszam do głosowania.

Tym razem spotkanie zacznie Krzysiek, tworząc namiastkę kodu, który następnie wszyscy będą rozwijać, poniżej kilka odnośników do materiałów związanych z tematem spotkania:
http://www.notesfromatooluser[...]8/10/tdd-randori-session.html
http://www.notesfromatooluser[...]/10/tdd-randori-workshop.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Test-driven_development

0 komentarzy