I Spotkanie grupy poświęconej Wzorcom Projektowym

Koziołek

Zapraszam na pierwsze spotkanie grupy poświęconej Wzorcom Projektowym. Tematem przewodnim spotkania będzie wzorzec (Simple) Factory, Factory Method i Abstract Factory. Spotkanie odbędzie się 21 października, o godzinie 18.00 w sali 5440 (ostatnie piętro) wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Osoby, które zamierzają uczestniczyć w spotkaniu proszę o zapoznanie się z poniższą bibliografią oraz oczywiście można przestudiować jakąś książkę pod tym względem, czy jakikolwiek inny artykuł.
W ramach spotkania postaramy się wspólnie zaimplementować przynajmniej jeden z poniższych wzorców, bardzo mile widziane przykłady użycia z rzeczywistych projektów i nie tyko w języku Java ;-)

http://en.wikipedia.org/wiki/Design_pattern_(computer_science)

http://en.wikipedia.org/wiki/Factory_method_pattern
http://en.wikipedia.org/wiki/Abstract_factory_pattern

Spotkanie jest w formie eksperymentalnego panelu dyskusyjno-programującego dlatego warto wziąć ze sobą laptopa. Po spotkaniu merytorycznym odbędzie się dyskusja o sprawach organizacyjno-technicznych. Ponieważ jest to pierwsze nasze spotkanie to musimy opracować grafik i tematykę kolejnych spotkań oraz ustalić na przyszłość formę prowadzenia (panel dyskusyjny, prelekcja).

0 komentarzy