Komunikator

0

Cze wam all!
Mam małe pytanko, czy kogoś by interesował komunikator napisany w php (client(troche admina w c++ lub delphi) i serwer obsługujący w php). Czy w<font color="red">_</span>og<font color="red">u</span>le chciałby ktoś z niego ko<font color="red">ż</span>ystać. Jak macie pytanka co do tego to dawajcie tutaj.

0

male pytanko:
Co to ma **** być?
to w czym to w końcu jest???
komunikator w php ale troche c++ i może jescze delhpi, java, jscript
a to wszystko wstrząsnąć - nie mieszać??

0

Cze. a żeś zgadł client musi być jakoś uruchamiany u klienta dlatego trza taki niby program , który będzie odwoływał się do serwera opartego na php, był w trayu, miał kilka funkcji, ale to się da zrobić w php. Wszystko inne będzie w php (klient to bedzie tylko "nakładaka" na skrypt php) serwer i co tam jeszcze potrzebne. :-)

0

no generalnie to dobre dla tych, co chca miec komunikator dla okreslonej grupy uzytkownikow, a posiadaja jedynie serwer www.

Jestem na tak ;).

btw - kto poprawial bledy w tym poscie? 'w ogÓle' jest dobrze napisane jesli chodzi o rozlacznosc 'w' i 'ogole' (pomijam u otwarte :)). Tzn. ciezko wywnioskowac, czy poprawiajacy w tym wypadku zaznaczyl jego zdaniem bledna konstrukcje (jak zazwyczaj jest to czynione), czy nadal odpowiednia forme wyraznie to zaznaczajac:).

/oryginał był taki: "w ogóle" - wtedy jeszcze nie zaznaczałem całych wyrazów, jak teraz to ustalono. Na czerwono "<font color="red">_</span>" zaznaczyłem brak spacji - Marooned/

a to sorry :). Ciezko bylo wywnioskowac ;).

0

Eh, normalne komunikatory to w rzeczywistosci program uruchomiony na serwerze i czytajacy dane z jakiegos portu. W PHP na sile tez mozna cos takiego napisac, ale... jedynie dla wlasnej satysfakcji :-|

0

obsługa portów jest przecież możliwa w php, ale nieede się tutaj opierał na portach. Moja koncepcja jest dość prosta komunikatro (2 lub wieloosobowy), a w przyszłości rónież obsługa gg jak edzie można to zrobić (mniej więcej wiem jak). Serwer tylko by miał jedno, lub 2 zadania przekierowywać rozmowe między użytkowników i "czytanie" czy użytkownik jest on-line(da się nawet prosto). Klient składał by sie zoczywiście php (silnik), oraz delphi lub c++ (żeby mógł być w tray'u i inne tam). Koncepcja jest prosta ale wykonanie zajmni troche czasu.
ps. Jak ktoś chce zobaczeć taki komunikator to niech da posta to napisze adresik.

0

hehe, jak Ci wyjdzie to mnie mozesz wyslac;))

0

Jak mi wyjdzie to troche potrwa, ale <font color="red">na pewno</span> udostępnie, tylko niewiem czy na zasadach "open source", żeby każdy mógł go tworzyć (ktoś kto zna php). Możliwe, że komunikator bedzie na serwerze www.sarnet.pl (chyba że się znajdzie sponsor lepszy, w co <font color="red">szczeże</span> wątpie).

Oraz mam pytanie, czy w komunikatorze mógł by być system banerowy (reklamujący naszego sponsora, oraz strony warte uwagi), ten system by był darmowy, ale tylko dla dobrych stron(ładnych, lub treściwych).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0