Jak znaleźć ścieżkę do obrazu w WordPress?

0

Cześć. Jestem w trakcie konfigurowania motywu WordPress, który ostatnio kupiłem. Wgrałem demo, ale obrazki się nie wgrały. Mam je u siebie, więc muszę jedynie je znaleźć i podmienić tak, aby na stronie zamiast szarego tła był właśnie obrazek. Oczywiście wiem w którym miejscu mają być obrazki i cały czas robiłem to tak, że w tym miejscu klikam PPM i widzę ścieżkę. Wchodzę przez Total Commandera w odpowiednie miejsce, wrzucam ten obrazek z taką samą nazwą i rozszerzeniem i cyk, po chwili na stronie już mam obrazek.

Co mam zrobić, jeśli nie mogę kliknąć PPM -> Pokaż obraz tła? Bo właśnie trafiłem na takie miejsce i pomimo, że mam obrazek, to nie wiem jaką powinien mieć nazwę i do jakiego folderu go powinienem wrzucić. Co zrobić? Nie mogę kliknąć, bo po prostu nie jest aktywne.

Dodam, że korzystałem również z funkcji zbadaj element - w miejscu gdzie mogę sprawdzić za pomocą PPM --> Pokaż obraz tła, to w źródle strony mam konkretną ścieżkę, gdzie powinienem go wrzucić, natomiast w tym przypadku za pomocą zbadaj element nie mam informacji o ścieżce. Ale wiem, że w tym miejscu musi być obrazek, bo na live preview był w tym samym miejscu.

1

Najlepiej wrzucać bezpośrednio w wordpress, albo w katalogu do uploadu, czyli wp-content/uploads i podmienić taką sama nazwę
albo dodawać ścieżkę dynamiczną w kodzie strony np. :

href="<?= get_template_directory_uri() ?>/images/obrazek.jpg"

bo jak wrzucisz na sztywno definiując np. http://mojastrona/images/obrazek.jpg to w razie zmiany adresu wszystko od nowa będziesz musiał dodawać

0

No dokładnie chcę wrzucić do wp-content/uploads, ale jak mam potem wybrać ten obraz, którym tam wrzucę, żeby był na stronie w odpowiednim miejscu, skoro nie znam jego dalszej ścieżki/nazwy?

Bo przykładowo obraz na stronie głównej po zainstalowaniu dema widzę miejsce na niego, no to klikam ppm, pokaż obraz i wyświetla mi się ścieżka tam wp-content/uploads/10/nazwa_zdjęcia i jak go tam wrzucę pod taką nazwą, to on mi się na stronie wyświetli, ale w moim problemie właśnie nie mam tej odpowiedniej ścieżki.

0

Przecież jak wrzucić obraz normalnie za pomocą wordpress to ścieżkę ci pokazuje do pliku?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0