Sterowanie programami trzecimi przez przeglądarkę

0

Dzień dobry,

mam pewien problem - otóż mam strasznie słabego laptopa, ale przy okazji mam dostęp do komputerów na uczelni. Natomiast nie zawsze mogę na uczelnię podjechać, kwestia jednoczesnej pracy i studiów. Czy jest możliwość, by móc napisać taką stronę internetową, która pobierałaby parametry, a później przesyłała je do tych programów, zainstalowanych na tym komputerze na uczelni, po czym zwracała tam wyniki?

Przykładowo chciałbym wykonać jakąś analizę w Ansysie. Ten program przez przeglądarkę otrzymywałby model, warunki brzegowe oraz całą resztę, po czym dokonywałby analizę i przesyłałby wyniki w postaci jakiegoś XLSa, albo CSV do pobrania w notatniku. Ma to w ogóle sens?

Z góry dzięki za odpowiedź.

1

Wszystko się da, kwestia uprawnień i dostępności sprzętu... Czy dany komputer cały czas jest włączony? Czy możesz na niego podrzucić własne oprogramowanie? Czy możesz narażać bezpieczeństwo systemów uczelnianych? Najlepiej jakbyś miał błogosławieństwo prowadzących ;)

Jeśli chcesz po prostu podrzucać apce dane do przetwarzania, to mógłbyś na kompie uczelnianym odpalić skrypt typu "listener", który będzie sprawdzał co jakiś czas, czy pod adresem Twojej strony są jakieś nowe polecenia do wykonania. Jeśli są, to je wykonaj i wynik wyślij np. mailem do siebie.

0

Da się, o ile narzędzie wyprowadza interfejs przez linię poleceń. Inaczej może być sporo gimnastyki, Nawet sam robiłem sobie coś podobnego tylko że ogólnego przeznaczenia, do działania na Raspberry Pi (no i w scali, więc pewnie kod nie bedzie ci pomocny). Jeszcze pozostaje kwestia bezpieczeństwa, generalnie wątpliwe czy maszyna ci pozwoli tak po prostu otworzyć port na maszynie z wyjściem na świat. Ale dostęp pewnie znaczy SSH… Jeśli narzędzie ma interfejs linii poleceń możesz napisać skrypt, który za pomocą SCP wyśle dane, i odbierze wyniki, a przez SSH zapuści obliczenia. Hmmm?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1