Pierwsza strona, błędy, poprawa.

0

Cześć!
Ostatnio zainteresowałem się budową stron. Trochę poczytałem i obejrzałem filmików na ten temat, w wyniku czego zrobiłem pierwszą stronę. Nie jest ona zbyt specjalna oraz piękna, ale od czegoś trzeba zacząć. Podczas tworzenia stronki natrafiłem na kilka problemów, które chciałbym rozwiązać. Również na stronie zrobiłem kilka sztuczek, które jak mi się wydaje nie powinny mieć miejsca podczas tworzenia stron.
Link do strony:
testowastrona222.cba.pl
kod html:
http://pastebin.com/PSxbyyHD
kod css:
http://pastebin.com/shugSmii

Lista problemów:
1.Całą stronę dałem jako jeden wielki div i w nim tworzyłem mniejsze. Nie mogłem jednak zrobić, aby 3 małe divy po lewej współgrały z dużym po prawej gdzie jest tekst. Zastosowałem do tych kolumn margin-top: -x; i dlatego to w miarę działa. Jak powinno być poprawnie.
2.Kolejny problem natrafiłem gdy dodałem do małych divów po lewej zdjęcia. Dodając zdjęcie w pliku html nie mogłem na nim pisać, natomiast dodając go w pliku css mogłem dodawać na nim pisać, lecz nie mogłem/potrafiłem zmieniać wielkości obrazu. Jak powinno wyglądać to poprawnie?
3.Czy da się w funkcji css rozmazywać obrazek?
4.Kiedy dodałem do małych divów hiperłącze to rozciągały się one na całą szerokość strony mimo, że divy miały określone wymiary. Dopiero po zastosowaniu float: left; problem ustał. Dlaczego takie coś miało miejsce?

Ogólnie to jakie macie rady przy tworzeniu stron dla początkującego? Robić dowolną tematykę i dosyć dużo, aby zapoznać się dobrze z najbardziej użytecznymi funkcjami? Kiedy zabrać się za javescript?

0

poczytaj o RWD, gridzie, podglądaj kod innych stron, frameworków, a potem zrób od nowa wszystko ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0