Blog pod Wordpress

0

Witam mam takie pytanie chciałbym zrobić blog pod wordpressa do mojego portfolio one page. HTML i CSS mam napisany do bloga z PSD tylko nie wiem jak przebiega implementacja? Znalazłem taką o to stronę http://webfaces.pl/blog/wordpress-jako-cms-konwersja-statycznej-strony-html-do-wordpressa/#krok-1 . Na serwerze mam zainstalowanego wordpressa a w kokpicie przenosi mnie na moją stronę z portfolio. Jak ogarnąć na jakich plikach pracować? Czy zrobić tak ,że blog i portfolio zrobić na osobnych domenach?

0

Czy strona portfolio jest postawiona na WordPressie?

Jeśli chcesz zmienić wygląd swojego bloga postawionego na WP musisz stworzyć swój customowy motyw. Aby to zrobić zapoznaj się z dokumentacja WP ( https://developer.wordpress.org/themes/getting-started/ ). Jest tutaj wszystko dobrze opisane :)

0

Blog i portfolio możesz mieć na tej samej domenie pod różnymi podstronami, ewentualnie subdomenami.
Wszystkie motywy znajdziesz na ftp w folderze wp-content/themes.
Ja polecałbym znaleźć sobie jakieś czysty szkielet szablonu do wordpress, z zaimplementowanym mechanizmami i do tego dokładać sobie html i css.

0

jak już masz html i css to dodaj trochę php do footera i headera i masz gotową stronę, tylko content będziesz zmieniał na podstronach i tyle, po co ci wordpress

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1