Generatory linków - technologia.

Odpowiedz Nowy wątek
2016-07-13 08:48

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 4 lata temu

0

Witam

Z uwagi na to, że bliżej mi do systemów embedded i w webmasteringu nie mam doświadczenia (co najwyżej stawiałem strony na wordpressie i modyfikowałem template) chciałbym zapytać o technologie wykonania serwisów wymienionych w temacie, tj. generatory linków.

O ile mi wiadomo działa to na zasadzie:
1) Użytkownik rejestruje się w serwisie i wykupuje dostęp do usługi
2) Wkleja linki
3) Automat generuje linki dla użytkownika, używając do tego kont zapisanych w swojej bazie; użytkownikowi zostaje odjęta ilość MB / GB z puli danej usługi.
4) Użytkownik otrzymuje linki, które wkleja do programu pobierającego.

Do tego chyba działa jeszcze logika związana z przełączaniem kont i efektywnego wykorzystania dostępnego na nich transferu.

W czym pisze się takie serwisy ?

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam :)

podasz przyklad takiego serwisu? bo za chiny nie moge zrozumiec. Tym bardziej jak wkleje 10 linkow do 4programers - to ile MB/GB ma zostac mi odjetych?? - axelbest 2016-07-13 12:51
@axelbest chodzi o serwisy do pobierania plików z różnych serwerów. Wykupujesz usługę, wklejasz linki z plikami do pobrania z popularnych serwisów hostingowych. Jako zwrot dostajesz linki od aplikacji, które korzystają z kont zapisanych dla całej aplikacji. Wykorzystanie jest takie, że nie musisz miec 10 kont na 10 hostingach a 1 konto, które pośredniczy w pobieraniu plików. Na priv wysłałem Ci przykład takiego serwisu. - artur52 2016-07-13 13:01

Pozostało 580 znaków

2016-07-13 16:48
Moderator

Rejestracja: 13 lat temu

Ostatnio: 47 minut temu

Lokalizacja: Rzeszów

0

Takie serwisy pisze się w tym, w czym się umie :) Mówię serio. Najczęściej w PHP, bo PHP to PHP, ale żeby to był najlepszy wybór to nie wiem.


Pozostało 580 znaków

2016-07-14 10:19

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 4 lata temu

0

@axelbest, @artur52 nieco dokładniej opisał o jakie serwisy mi chodzi :) Celowo nie podałem tu konkretnych przykładów i linków żeby nie robić reklamy. Ze znalezieniem takich serwisów też nie ma raczej problemu - albo google albo można też zajrzeć na "aledrogo", gdzie takie serwisy sprzedają swoje usługi.

@dzek69 jestem własnie ciekaw czy php to najlepszy wybór - czy w jakiejś innej technologi robi się to szybciej / prościej / efektywniej. Pomijam tu kwestię doświadczenia programisty.

Pozostało 580 znaków

2016-07-15 01:49

Rejestracja: 6 lat temu

Ostatnio: 2 tygodnie temu

0

Zazwyczaj prościej i efektywniej pracuje się na frameworkach. Jest obecnie dużo różnych wyborów co do języka. Masz pythona, ruby on rails, asp . net. Do tego cała masa frameworków zarówno do PHP jak i pythona, sądzę że do rubiego też tak trochę.

Jest fala hejtu na PHP że niebezpieczny etc, tak naprawdę zależy to od tego kto pisze kod i jaką wiedzą, świadomością dysponuje. PHP jest chyba najbardziej popularny, dużo osób bez żadnej znajomości technologii(mam na myśli osoby w żaden sposób nie związane z programowaniem), zaczyna właśnie z PHP to rodzi niskiej jakości kod. Jest cała masa tutoriali o niskiej jakości dotycząca PHP lub/i baaardzo przeterminowanych.

Podczas wyboru technologi weź pod uwagę czy dana technologia jest wspierana przez firmę hostingową.

Twój problem jest raczej prosty w implementacji, możesz to napisać w PHP.


Life is Strange

Pozostało 580 znaków

2016-07-15 10:01

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 4 lata temu

0

Raczej nie będę zabierał się za pisanie takiego serwisu na poziomie profesjonalnym / do odsprzedaży bo po prostu nie mam w tym doświadczenia a nie mam w zwyczaju testować oprogramowania "na klientach" ;)
Do tego dochodzi kwestia zabezpieczeń - wyznaję zasadę, że jak coś robić to porządnie a podejrzewam, że twór który by powstał, byłby dziurawy jak ser ;)

Jeśli już miałbym się za to zabrać, to bardziej dla własnej satysfakcji / nauki.

Pozostało 580 znaków

2016-07-15 12:29

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 1 minuta temu

Lokalizacja: Piwnica

0

PHP jest popularny i ma sporo supportu w sieci co też bywa przydatne tym bardziej jak ktoś nie ma wprawy


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0