Formularz w zależności od przeglądarki / Odsuwanie Divow

0
  1. Prosty formularz z jedną linijką, a w każdej przeglądarce wygląda inaczej...
    Czy można to jakoś ujednolicić?

Kod plus zdjęcie strony:
http://img696.images...us/i/formt.jpg/

  1. Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj:

Mam dwa divy w każdym z nich zawartość to jeden obrazek, Divy sa ułożone jeden pod drugim (ten drugi ma ustawiony "clear: both;" na przyleganie. Chcę je od siebie odsunąć. Gdy korzystam z padding-top to częśc przegladarek działą, gdy korzystam margin-top działa druga część przegladarek, gdy korzystam z position:relative działa wszystko oprócz IE6.

Da się to jakoś rozwiązać? Może jakas opcja która pozwoliłabymi przypisać formatowanie do danej przeglądarki?

0
  1. Twój link jest skopany.

  2. Ja bym próbował margin-top.

0

Pamiętaj że Microsoft robi wszystko po swojemu. Tak naprawdę musisz stworzyć dwa pliki ze stylami i napisać kod w JS, który sprawdza jaką przegladarkę używasz i otwiera odpowiedni styl.

Mówiąc styl mam na myśli CSS

0

@up - dlaczego musi?
Ile jest takich sytuacji, w których trzeba podmieniać style przez JS? Zwłaszcza, że w jednym CSS można definiować style dla różnych przeglądarek.

0

To prawda, ale tak czy inaczej trzeba dostosować oddzielnie style. Kiedyś widziałem stronę gdzie w Firefox wyświetlał kolor szary, a w IE był jasnozielony. Dlatego nie ma sensu bawić się w dostosowywanie jednego stylu pod wszystkie przeglądarki.

0

Chyba właśnie moje życie straciło sens. :(

Po pierwsze niekoniecznie dostosować jeden styl pod wszystkie przeglądarki, ale stosować style, które mogą być interpretowane tylko przez niektóre z nich.
A po drugie - wszystko zależy od tego, co się chce osiągnąć.

W każdym razie dopóki autor nie pokaże swojego dzieła (tzn. kodu strony), to za wiele mu nie pomożemy. Odsunięcie dwóch divów od siebie w poziomie raczej trudne nie powinno być.

0

Sorry za pierwszy link:

Poprawiony:
http://img696.imageshack.us/i/formt.jpg/

ps. do tej pory używalem jedynie opcji "!important" która pozwalała mi ustawić jeden styl dla Ie6 i drugi dla wszystkich innych przeglądarek. Teraz też chciałem tak zrobić ale position realtive nie działa w przypadku Ie6. Jeśli znacie jakieś inne metody o których mogłbym poczytać to poproszę o nazwy.

0

W IE6 nie musi działać bo już jest dawno wersja IE7. Przecież w IE5 i wcześniejszych pewnie też nie będzie działać. Skoro nie ma ujednolicenia, to niech sobie użytkownicy używają innej przeglądarki jeśli jest problem.

0

Niestety Ie6 nadal jest na 6 miejscu jesli chodzi o przegladarki. Zwlaszcza w firmach ktore nie robily updatetow od jakis 2 lat (np. tam gdzie pracuje ja). Aczkolwiek nie moge sie juz doczekac az przejdzie do lamusa.

0

Sprawdź czy twój kod działa prawidłowo w tych niby dobrych przeglądarkach jeśli użytkownik powiększa tekst przez CTRL +(numeryczne). U mnie to prawie zawsze powoduje nieprawidłowe rozjeżdżanie się. Sądzę że lepiej pogodzić się z nieco gorszym wyświetlaniem w rzadkich sytuacjach i starać się unikać stosowania takiego kodu html, który go powoduje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1