rozbudowana galeria i menu

0

Witam!

Kiedyś stworzyłem już jakąś swoją stronę internetową, chociaż było to jakiś czas temu. Teraz mam zamiar stworzyć kolejną i stąd moje pytanie o to, jakie rozwiązania Javy zastosować.

Otóż mam projekt napisany w CSS. Chciałbym mieć dwie podstawowe rzeczy, które uczynią stronę bardziej atrakcyjną: 1) menu, 2) galeria.

Kiedyś menu stworzyłem przy pomocy jakiegoś programu, w którym można było ustawić kolor, styl i tworzył gotowy kod (już nie pamiętam w czym ten kod był, ani jak się program nazywał). Czy lepszym rozwiązaniem jest korzystanie właśnie z takich programów generujących kod (jakie polecacie?) czy też raczej z gotowych kodów (również - co możecie polecić?)?

Co do zaś galerii to kiedyś zastosowałem http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/ i byłem z tego kodu bardzo zadowolony. Tym razem galeria musi być trochę bardziej rozbudowana. Otóz w dolnym prawym rogu strony chciałbym, żeby się pojawiło z pięć miniatur, zmieniających się co kilka sekund. Po wciśnięciu jednej konkretnej miniatury chciałbym, żeby otworzyło się nowe okienko. W tym nowym okienku jedno konkretne zdjęcie w dużym powiększeniu, a z lewej i prawej miniatury wszystkich zdjęć (nie tylko aktualnie wyświetlonych na głównej stronie pięciu). Czy możecie polecić, jak coś takiego zrobić?

Czy dobrym rozwiązaniem jest używanie Javy? Zgaduję, że tak, jednak nie bardzo się orientuję, jakie mogłyby być alternatywne technologie. W jaki sposób mógłbym sprawdzać na samym początku, gdy strona się włącza, czy przeglądarka na konkretnym komputerze obsługuje Javę? W zależności od tego uruchamiała by się wersja strony z Javą lub bez Javy.

Czy dalej IE6, które stwarza mnóstwo problemów, jest dość popularne w internecie?

Z góry dzięki za pomoc,
pozdrawiam :-)!

0

Do tego użyj JavaScript. Java to już do tych rzeczy, gdzie moc JavaScript nie sięga.
http://www.smashingmagazine.c[...]leries-slideshows-lightboxes/
Tutaj masz 30 ajaxowych skrytów do galerii.
Jak możemy więcej pomóc? To twój projekt, my go za ciebie nie napiszemy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0