Wątek przeniesiony 2021-09-16 10:08 z Inne języki programowania przez cerrato.

Wycena makra Outlook/Excel

0

Witam,

mam pytanie na temat wyceny stworzonego przeze mnie makra. Niestety nie znalazłem w internecie, ani wśród znajomych nic podobnego, a nie mam z czymś takim żadnego doświadczenia, dlatego piszę tutaj.

Makro zostało wykonane dla Outlooka. Jego podstawowe zadanie to archiwizacja maili. Po uruchomieniu okienka sczytywane są informacje wybranych maili (data, temat, odbiorcy itd). Po wybraniu odpowiedniej kategorii (przez program bądź użytkownika) mail jest dopisywany do odpowiedniej tabeli, sama wiadomość jest zapisywana do formatu msg i pdf. Program posiada również funkcje dotyczące odpowiedniej segregacji załączników. Do tego została stworzona przeglądarka zapisanych wiadomości, które można usuwać, bądź przenosić do innych kategorii. Bazą danych jest tutaj Excel (każdy 4-5 osobowy zespół będzie posiadał osobną). Pogram posiada wiele opcji edycji ustawień przez użytkowników, a także pełną obsługę błędów.

Aplikacja została stworzona ponad rok temu po to by ułatwić samemu sobie pracę. Teraz firma, w której pracuję (która kompletnie nie związana z programowaniem) chce ją zakupić (archiwizacja maili tutaj ze względu na standardy jest obowiązkowa i obecnie działa w formie wydrukuj maila-> oznacz numerkiem-> wklep do tabeli w Wordzie temat, odbiorców itd., co jest uciążliwe, czasochłonne i nieekonomiczne).

Nigdy nie napisałem programu, który ktoś chciałby kupić, dlatego nie znam nawet "widełek" cenowych. Gdyby ktoś mógłby napisać chociaż, czy za to makro mogę oczekiwać kwoty rzędu setek, czy tysięcy (czy może dziesiątek), to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
Marcin

0

Stawka wstępna (np. 150zł, takie symboliczne samo uruchomienie środowiska) + czas pracy stawka za godzinę jakiś arbitralny przelicznik np.3, w zależności jak bardzo się postarałeś tworząc aplikację.

0

Ja bym wycenił na jakiś 1000, albo nawet na 1500.

0

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Marcin

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0