Hej, mam do przerobienia pewien stary program w accesie (VBA), główne założenie to możliwość jednoczesnej pracy na kilku stanowiskach, co wiąże się z podpięciem zewnętrznej bazy danych.
Podłączyłem tę bazę używając plikowego źródła danych (plik dsn trzymający połączenie do bazy, korzystam z ODBC) i podpiąłem pod odpowiednie pola w formatkach pasujące tabele z bazy.

Jednym z moich problemów jest to że nie mogę wywołać procedur składowanych przez połączenie trzymane tutaj: CurrentProject.Connection. Czy to jest połączenie tylko do tabel które zaimportowałem do Accesa i nie ma szans odwołać się przez to połączenie do procedur składowanych? Utworzyłem swoje własne połączenie którego używam ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

Drugi, poważniejszy problem jest taki że próba edycji rekordu kończy się błędem konflikt zapisu, to chyba wewnętrzny błąd Accesa, debugowałem kod i przechodził do samego końca bez rzucania takiego błędu, dopiero po przejściu całego kodu on się pojawia. Z początku myślałem że to może wynikać z tego że mam swoje własne połączenie do serwera i gryzie się ono z połączeniem w CurrentProject.Connection, ale wywaliłem z kodu wszystkie wystąpienia swojego połączenia i problem nadal występuje.

Jakieś pomysły co może być nie tak?

Pozdrawiam