Zapraszamy już 15 marca na wykład IT Akademii j-labs! Tym razem dwóch prelegentów, Łukasz Proszek i Marcin Skarbek, podczas dwóch prelekcji będzie mówiło o tym, jak usprawnić sobie prace poprzez automatyzację procesów, przy użyciu Ansible!

Temat I: Ansible nie tylko dla opornych – czyli zmień swoje stare nawyki

Wprowadzeń do Ansible było już wiele. Niestety większość z nich to nic innego, jak bezrefleksyjne przedstawienie samouczka ze strony projektu. Tym razem będzie inaczej!
Z prelekcji wyniesiesz wiedzę o podstawowych elementach Ansible. Nauczysz się organizować swoje maszyny. Dowiesz się jakie zmienne są dostępne oraz jaka jest kolejność ich interpretacji. Łukasz pokaże także, jakie problemy napotkał w heterogenicznym środowisku produkcyjnym.
Po udziale w prelekcji nie powinny być Ci obce nowości wprowadzone w wersji 2.0, takie jak chociażby przechwytywanie i obsługa wyjątków.

PRELEGENT: Łukasz Proszek

Kilka słów o Łukaszu od Łukasza:
Administrator / DevOps w Lumesse. Na co dzień zajmujący się automatyzacją czego się da, a czasem tego czego się nie da. Ewangelista Pythona i Ansible. Regularnie zmagający się z heterogenicznymi środowiskami.

Temat II: Środowisko do pracy w kilka linijek czyli Ansible i Docker dla programisty
Z prelekcji wyniesiesz wiedzę jak szybko i niskim nakładem pracy przygotować dla siebie lokalne środowisko na którym błyskawicznie możesz zacząć testować własny kod.
Prezentacja dzięki, której będziesz zadowolony Ty i Twój admin! Ty, bo nie będziesz musiał już kolejny raz dopytywać, jak skonfigurować serwer aplikacyjny czy bazy danych - zrobi to za Ciebie automat, a Twój admin bo od początku będziesz dostarczać kod przetestowany w warunkach bliższych produkcji.

PRELEGENT: Marcin Skarbek

Kilka słów o Marcinie od Marcina:
Chaos Monkey w Lumesse czyli zło wcielone i postrach programistów. Zwolennik konteneryzacji i automatyzacji, piewca Linuksa zwłaszcza w jego odmianie spod znaku Czerwonego Kapelusza. Propagator otwartych standardów i otwartego kodu.

Termin: 15 marca (wtorek) godz. 18:00

Miejsce: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Uniwersytet Jagielloński, Sala: A-1-08

**Wymagana rejestracja **(ilość miejsc ograniczona): http://127770-11.evenea.pl/

WSTĘP WOLNY!