Prosty i fajny CTF - 4 Marca, 48h

6

Jeśli ktoś nigdy nie grał w CTFy a chciałby spróbować w pojedynkę / w teamie*, to w piątek wieczorem będzie okazja - zaczyna się Boston Key Party CTF, który zazwyczaj jest dobrze zorganizowany i ma raczej prostsze zadania :)

Więcej info:
https://ctftime.org/event/252

Lub po prostu: https://bostonkey.party/

    • dla osób bez teamu - ten topic to dobre miejsce, żeby poszukać kogoś kto zagra z Wami - w kilka osób zawsze raźniej!
0

@Gynvael Coldwind - co do Boston, patrzac na poprzednie edycje uwazasz ze zadania sa duzo latwiejsze niz na: SSCTF 2016 Quals ?

1

SSCTF był trochę dziwny i część zadań wydawała się niedopracowana. Plus opisy w chingliszu też nie zawsze dużo wyjaśniały ;)

BKP ma raczej dopracowane zadania, i zazwyczaj topowe teamy kończą CTFa po 24 godzinach - więc na tle innych CTFów BKP jest łatwiejszy.

0

Ciekawi mnie skąd taka renoma Boston? Są CTF z rangą wyższą niż Boston, ale jednak to o Boston się najwięcej(?) mówi/pisze.

3

Hmmm, nie jestem pewien czy o Boston się mówi jakoś więcej od innych wysoko-rangowych CTFów. W zasadzie wszystkie CTFy 50+ wywołują poruszenie na scenie ;)

0

No w sumie CTF'y fajna sprawa. Tak się składa, że od jakiegoś czasu myślałem, aby się w nie trochę wkręcić. Ale bez drużyny, to tak trochę słabo. :P

No więc fajnie by było założyć jakąś drużynę. Jeżeli ktoś jest chętny, to może do mnie napisać wiadomość, albo znaleźć jakąś inną metodę komunikacji.
Co wy na to? Są jacyś zainteresowani?

0

50p 60p na ctftime i raczej prostsze zadania się wyklucza :P

0

Jeżeli ktoś jeszcze nie grał w CTFy a chciałby zagrać nie tylko w tym jednym serdecznie zachęcam do kontaktu zemną ;) Poziom początkujący więc zawsze można pomyśleć o stworzeniu jakiejś ekipy na początek.

0

Siema, ja też jestem zainteresowany. Nigdy nie brałem, doświadczenie też raczej małe. Chętnie zobaczę jak to działa i dopiszę się do jakiegoś teamu.

0

Mam zerowe doświadczenie ale chętnie bym zagrał żeby zobaczyć jak wygląda taki konkurs od środka. Jeżeli to komuś nie przeszkadza to chętnie dołączę do takiego teamu.

0

To jest was juz czterech, zalozcie konto na slacku zarejestrujcie zespol i do roboty...

0

Cześć,
Byłaby szansa na dołączenie do zespołu? Mój poziom to raczej taki bardzo mocno początkujący, ale bardzo chciałabym zobaczyć jak to wygląda i wziąć udział.

1

Nieźle, to po P4 i Raccoons już trzeci ctfowy team się tworzy na 4programmers ;]

0

Macie jakas nazwe?

0

Zgłaszam swoją kandydaturę do zespołu.

0

witam, chętnie dołącze do zespółu jeśli jest szansa, doświadczenie zerowe jeśli to nie przeszkadza, ale od czegoś trzeba zacząć :)

mały edit:
chciałem zwiekszyc swoje szanse do dołączenia do zespółu :)
na overthewire
bandit - doszedłem do levelu 11 :)

pozdrawiam :)

0

Trochę komentarzy przybyło, więc może tak zbiorę info. :D

Zespół się utworzył. Nazywamy się "Just Hit the Core" i w tej chwili mamy 4 osoby, a być może będzie nawet 8. Zależy, czy ludzie odpiszą i co odpiszą.
Jak na razie przyjmujemy wszystkich chętnych, więc jak coś, to zapraszam do kontaktu ze mną. :)

0

Też chętnie dołączę do zespołu :).

0

W sumie zapisałem się solo (pierwszy CTF w życiu). Ale jeżeli jest jakiś zespół z wolnym miejscem dla początkującego, to chętnie dołączę ;)

0

Prosty i fajny CTF - 4 Marca, 48h

Chciałem sprostować plotki że CTF był prosty (ale fajny na pewno był) :P.

Już pierwszy komentarz z ctftime (https://ctftime.org/event/252):

So..... super cool. Super hard. I sucked, but it looks like most everyone else sucked as well.

sugeruje że nie było tak różowo. Z zadań które robiłem żadne nie było proste, w każdym razie.

0

Zdecydowanie nie był prosty, chyba najtrudniejszy w tym roku. Trochę nas (Raccoons) zweryfikował niestety. Ale zadania świetne i dające do myślenia, przynajmniej z WEB, nie wiem jak inne kategorie.

A jak nowy team? Jak Wam poszło?

0

Przecież @Gynvael Coldwind tu ewidentnie trollował. Wystarczy popatrzeć na wyniki z zeszłych lat żeby stwierdzić że to wcale nie jest prosty CTF. Prosty to był https://ctftime.org/event/290 gdzie pierwsza drużyna miała komplet zadań w jakieś 8h a w sumie z kompletem skończyło 38 teamów ;]

3

Nowy team (Just Hit the Core) prawie poradził sobie z jednym zadaniem. W zadaniu simpleCalc z tego, co wiem mieliśmy zły adres "/bin/sh". (U mnie pod gdb działało. :P ) Mimo to jednak zabawa była przednia.

W przyszłym tygodniu są 2 łatwiejsze (a przynajmniej niżej punktowane) CTF'y. Zastanawiamy się jeszcze który wybrać, ale mam nadzieję, że uda nam się tym razem chociaż jedną nie hello-worldową flagę zdobyć.

0

@hit02 nie patrzcie tylko na punkty ;) 0CTF może ma mniej niz CodeGate ale: ma offlinowe finały Top 10 teams will be qualified for the 0CTF 2016 Finals which will be held in Shanghai, China. We will pay for accommodation and transportation for qualified teams. a dodatkowo The winner of 0CTF 2016 Final will be qualified for DEFCON 24 CTF! co raczej skusi sporo dobrych teamów ;) A ten CTF za 5 myśle że będzie spokojnie w waszym zasięgu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1