Django - edycja fragmentów strony

Odpowiedz Nowy wątek
2019-03-13 07:42
0

Cześć,
Mam do zrobienia prostą stronę www do której ma być podłączony panel administracyjny. W panelu maja być takie możliwości jak: edycja stopki, meta tagów(keywords).
I teraz pytanie jaki jest najlepszy sposób aby to zrobić? Utworzyć tabele dla meta tagów i stopki po czym dodać każdy element, a przy każdym odświeżenie strony pobierać te informacje? W stopce np. Jest 3 sekcje, w każdej z nich do edycji jest kilka informacji tj. dane firmy, opis, kontakt.
Z góry dzięki

Pozostało 580 znaków

2019-03-13 18:35
0

Hm, nie wiem czy to dobry pomysł, by do wyświetlania statycznego (tak naprawdę) contentu walić zapytania do bazy co request.
Ja bym raczej napisał kawałek kodu, który po zmianie w adminie wygeneruje odpowiedni kawałek htmla i podmieni go gdzie trzeba.

Ewentualnie jak się uprzesz to zrób z DB, ale może jakieś cachowanie tam sobie załącz, co by ci nie walił tak często do db. Może zrób jedną tabelę by nie robić kilku zapytań?

Pozostało 580 znaków

2019-03-16 11:01
0

Teraz muszę zrobić by w panelu dało się edytować każdy tekst na stronie. Zrobiłem coś takiego, że każdy tekst ma swój osobny plik który jest podłączany do danego miejsca na stronie. Każdy taki plik ma możliwość edycji z poziomu panelu. Coś takiego będzie sprawnie działało?

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0