Dziwny bląd występujący tylko przy jednej kopii bazy danej

0

Mam taki problem.
Mam dwie wersje aplikacji jedna jest stara wersja a druga jest napisana od zera i ma tez pewną modyfikację satruktury bazy danej .

I teraz wszystko ładnie było dobrze na sam koniec napisałem skrypt, który przepisuje rekordy z starej bazy danych do nowej bazy danych (musiałem ze względu na to trochę różniące się pola ) .
I jest jeden błąd jak próbuje dodać nowy nastrój to w ogóle jquery nie przepuszcza do serwera apache pól formularza (wnioskuje to po tym że jak zachaszuje cały kod funkcji, która odpowiada za dodawanie nowego nastroju to nadal jest ten sam komunikat "wystąpił błąd" komunikat ten występuje w momencie kiedy serwer apache zwróci błąd , ale tym przypadku powinno być coś w logach laravela a tam nic nie ma ) i teraz jak znowu załaduje poprzednią bazę danych to działa.

Może tutaj jest coś wziązane z clear: cache ?

Ale jak to robiłem i nadal nic.

0

A skąd mamy wiedzieć? Nie podałeś ani kodu, ani błędu.

0

@tomixtomi0001:
Niech ktoś przeczyta Tobie Twój post od początku i powie co zrozumiał. Ja to widzę tak:

Masz aplikację A z Bazą DB_A
Napisałeś aplikację B z Bazą DB_A_M (zmodyfikowana)
I teraz przerzuciłeś rekordy z bazy A do bazy A_M i zastanawiasz się czemu nie działa Ci aplikacja B skoro aplikacja B z bazą DB_A działa poprawnie.

Napisałeś, że jest błąd i... w sumie tyle. Na tym etapie opisu możemy zgadywać co nie działa. Ty napiszesz, że cache a ja napiszę, że to wina niskiego napięcia w grzejniku. Który z nas ma rację? :)

Odnośnie tematu. Cyt. Ciebie: "...jQuery nie przepuszcza do Serwera..." - co znaczy nie przepuszcza? Jakim cudem ma nie przepuszczać skoro dalej piszesz: "...w momencie kiedy serwer apache zwróci błąd...". Wklej tutaj ten błąd. Szukaj go w logach Apache a nie laravela skoro uważasz, że to wina serwera. I teraz kolejna rzecz. Jak załadujesz "starą" bazę... co znaczy załadujesz? Przywracasz tą starą bazę? Pisałeś wcześniej, że była modyfikacja struktury bazy to tutaj bym szukał przyczyny.

2

Pośmieszkujmy troche. Baza danych nie ma nic wspolnego z laravelem, od tego by przeniesc baze danych i zmodyfikowac kod masz np jezyk PERL i w nim to mozesz latwo zrobic (bless u :] dla wtajemniczoncyh). Zupełnie bez sensu zahaczyłeś o jakies jQuery. zahashowany kod. Kurcze podziwiam ludzi wyzej ktorzy coś z tego skumali. Szacun

2
chomikowski napisał(a):

. Kurcze podziwiam ludzi wyzej ktorzy coś z tego skumali. Szacun

Może nie byli na trzeźwo. Biez wodki nie razbieriosz (mądrość ze wschodu)

0

@chomikowski: Ale tak się dzieje, że to akurat po zmianie bazy danych wszystko inne działa tylko dodawanie nowego nastroju nie działa na starej działa wszystko i dodam jeszcze, że jak na nowej utworze nowego użytkownika to dodawanie nastroju działa.

Mogę nagrać film jak na starej działa dobrze a na nowej już nie, tylko, że loguje się przez mój email.

2

Najlepiej naucz się korzystać z debugera, logów serwera, logów PHP.
Sprawdź wszystkie logi na początek.
Bez dobrego sformułowania pytania nie da rady pomóc choćby nie wiem jak się chciało.

0

Już wiem jaki był błąd .

Rozwiązanie okazało się to.

https://stackoverflow.com/questions/2891574/how-do-i-resolve-a-http-414-request-uri-too-long-error

Musiałem dać większy limit .

0

@tomixtomi0001:

Jacy my tu niedobrzy ...
Do q nędzy, a dałeś nam choć raz pełne komunikaty o błędach?

Bezsensowne bicie piany

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1