Symfony ilość użytkowników

0

Witam,
Jestem nowy na tym forum. Chciałbym zacząć uczyć się programowania webowego. Interesuję mnie język PHP i framework Symfony. Chciałbym kiedyś zbudować jakąś stronkę/portal. Mam pytanie. Gdybym zbudował przypuśćmy jakiś serwis społecznościowy, to czy opłaca się to wykonać na frameworku - symfony? Czy warto uczyć się symfony? Czy Symfony podołałby z wyświetleniem kilku milionów wyświetleniem strony bez zacinania się? Czy można byłoby w tym frameworku zbudować taki serwis jak Facebook? Proszę o rady jakiego języka i frameworka najlepiej się uczyć pod duży portal społecznościowy.

3

A skąd przypuszczenie, że będziesz musiał obsłużyć te miliony użytkowników? Zajmij się na razie nauką programowania/PHP. Później zacznij pisać projekt, a zastanawianie się jak okiełznać miliony requestów zostaw na moment gdy będziesz ich mieć w setkach tysięcy :-)

0

OK, ale chciałbym się dowiedzieć, czy Symfony to dobry wybór?

0

@Hispano-Suiza: dlaczego u ciebie nauka programowania wyklucza robienie projektów? Ja nigdy nie pisałem kodu tylko by go pisać, zawsze to był jakiś konkretny projekt powiem więcej, mój pierwszy projekt strony na którym się uczyłem kodować cokolwiek webowego działa w necie do teraz i korzysta z niego kilkaset osób.

@milordos oczywiście, że można użyć symfony, laravela, czy cokolwiek innego, na wszystkim uciągniesz taką liczbę userów, kwestia czy dla liczby x wystarczy ci vps za 120zł/miech czy chmura amazona z rachunkiem 1,5tys zł na miech. Ale nie określisz tego teraz, bo nie wiesz jakie średnie obciążenie bedą generowały requesty do twojej apki ile rzeczywiście będzie ludzi itp. Jak zacznie brakować mocy to albo zmienisz serwer albo przepiszesz to. Proste.

0

Z takich największych znanych mi portali stojących na Symfony, to YouPorn. Wydaje się, że oni mogą coś wiedzieć o "dużym ruchu" ;)

1

ZnanyLekarz.pl tez jest na symfony, sądząc po ofertach pracy.

0

@milordos
Najpierw weź stwórz kilka projektów na czystym PHP, a potem się zainteresuj frameworkami.

0

A co stoi na Laravelu?

0

Wow, Laravel jest popularniejszy niż Symfony? Myślałem ze jest odwrotnie, prawie we wszystkich ogłoszeniach na necie wymagają Symfony :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1