[Podrada] Aplikacja Webowa w PHP - start !

0

Witam,

Jestem początkującym programista. Znam c++ i jave. Mam do wykonania projekt systemu helpdeskowego. Zarządzanie taskami, kalendarz, inwentaryzacja. W tym celu mam stworzyć aplikacje webowa. Polecono mi własnie wykorzystać możliwości PHP w polączeniu z baza MySQL. Niestety, można powiedzieć ze z PHP jestem Jaroszem. Dlatego mam kilka pytań do Was, doświadczonych użytkowników.

1)Czy muszę uczyć się HTML i CSS aby posiadać elementy graficzne w mojej aplikacji? Chodzi mi konkretniej o tło, menu i przyciski. Rozpoczynając przygodę z PHP funkcjonalności były zwykłymi tekstami nie bylo oprawy graficzej, nawet podstawowej.
2) Czy używać czystego PHP, czy jego frameworka Laravela. Który dla początkującego front-enda będzię łatwiejszy do przyswojenia.

Z góry dziękuję za konstruktywną krytykę i pomocne komentarze.

Pozdrawiam
Dioxanek

1
  1. Tak
  2. Jak niby chcesz umieć laravela bez php? Wiesz w ogóle jak to działa?
0

1) Czy istnieją strony z gotowymi, darmowymi szablonami które mogę wykorzystać ?

2) Dopiero oriętuję się i źle sformuowałem pytanie, wybaczcie. Chodziło mi o to czy lepiej Od razu pracować w Lavarelu, pisząc włąściwy program i ucząc się na bieżąco. Czy pozostać jedynie przy PHP z elementami graficznymi z HTML i CSS. Czy Lavarel upraszcza sprawę napisania tej aplikacji ?

1
  1. Tak
  2. Nie
0

1) Czy do tego mogę używać swobodnie Bootstrapa ?
2)Rozumiem ale mam deadline pod koniec listopada :( Czyli na razie do tego "podstawowego" projektu starczy mi drobne elementy grafiki jak tło,menu i przyciski + projekt w phpstormie, dobrze rozumiem? To nie ma na razie wyglądać wspaniale a ma działać. Niestety to projekt na uczelnie. Potem będę chciał go rozwijać więc zagłębię się w bardzej zaawansowane techniki.

1
  1. Tak,
  2. Tak
0

1) W tym temacie wszystko jasne, dziękuję.
2) Projekt indywidualny na uczelnie. Wybrałem appke webowa. Ma posiadac logowanie połaczone z baza danych, kalendarz, narzędzie do dodawania tasków(które sa automatycznie wpisywane do kalendarza), inwentaryzacja sprzętu w małej firmie (cos na zasadzie pliku .xls z numerami sprzątu i osobami ktore go obecnie posiadają) i na koniec statystyki dla jakiego z działów firmy (np. Client service, IT, Sales) ile godzin spędzono nad taskami i jakiego rodzaju one były.

3

też dlatego olałem studia, robisz w c++ i jave, a nagle masz pisać apkę w php nie mając nawet minimalnego pojęcia, parodia...

1

No też chciałbym rzucić ale jestem na ostatnim roku to szkoda 2,5 roku :( ale no zawsze jakies nowe tereny mozna odkrywać bo szczerze? Nie wiem czy chce zostac na poczatku backendem, po kilku dniach pogłębiania PHP spodobał mi sie front:D Wiem ze to ziarno w morzu ale sukcesywnie do przodu :D

edit. Kropla w morzu potrzeb. Haha :D

1

bootstrap masz defautowo w laravelu, więc jakieś front i widoki zrobisz, przyda się przynajmniej podstawowe php+oop+crudy, które wraz z panelem logowania wygenerujesz artisanem tutaj masz przykład:
https://quickadminpanel.com/b[...]fullcalendar-quickadminpanel/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0