Roznica w nazwie plikow php

0

Witam,

Jaka jest roznica pomiedzy nazwami plikow php tj:

test_test.php
test-test.php

???

Ja zawsze uzywam pierwszej opcji, ale ludzie mi w pracy mowia, ze to niewlasciwa? noo, ciekawo co na to linux?

1

A spytałeś dlaczego niewłaściwa?
Różnią się oczywiście łącznikiem, żadne z tych znaków _ i - nie jest zabronione przez system plików (https://en.wikipedia.org/wiki[...]ed%5Fcharacters%5Fand%5Fwords)

Może chodzi o konwencje w pracy?

0

Mówili, ze jest optymalniejszy. A mi sie wydaje, ze linux szybciej moze czytac pierwsza wersje, ale przy dzisiejszej sile serwerow nie ma po co na to zwracac uwagi, chyba ze przy duzej ilosci plikow.

0

"Optymalniejszy" może oznaczać wiele rzeczy. Na pewno nie szybszy.

0

Podkreślnik jest używany jako separator w nazwie klasy i często w autoloaderach jest zamieniany na slash podczas szukania pliku z klasą. Jeżeli więc masz klasę Cos_Niecos to może próbować ją ładować z pliku Cos/Niecos.php, jak użyjesz myślnika to ten problem znika, tylko, że wtedy masz klasę Cos-Niecos, a myślnik w nazwie klasy istnieć nie może ;) Ale autoloader może miec jakiś fallback jeżeli nie znajdzie Cos/Niecos.php to próbuje Cos_Niecos.php i może o to chodzi? Wtedy masz zbędne kilka operacji, więc wpływ na wydajność jest (a z doświadczenia wiem, że nawet przy kilkudziesięciu takich operacjach trochę ms potrafi się już nazbierać).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0