Rotator linków wczytywanych po kolei

0

Witam,

chciałabym zrobić prosty rotator linków na stronie ale żeby linki wczytywały się po kolei tylko nie wiem czy dobrze myślę. Załóżmy, że mamy listę 20 linków 1,2,3...20. Na stronę wchodzi osoba A i widzi link nr 1...potem na stronę wchodzi osoba B i ona już nie widzi linku 1 tylko następny czyli 2 i tak po kolei aż do 20 i od początku.

Zastanawiam się czy stworzyć bazę danych w której dodać pola url i data_ostatniego_wyświetlenia i skrypt, który pobierałby do tablicy dane sprawdzał, datę i pokazywał link następny i nadpisywał pole daty, że został wyświetlony.

Lub też drugie rozwiązanie, które chodzi mi po głowie to również baza z polami url i wyświetlenie (0 - nie wyświetlony, 1,2,3,4, - wyświetlony) i znowu pobranie danych sprawdzenie, który ma nr 0, nadpisanie rekordu na + 1. A o północy wyczyszczenie rekordów wyświetlenie i na nowo by działało.

Czy takie rozwiązania mają sens ? Czy może jest inny sposób ?

0

a po co zerować o północy? inkrementacja po wyświetleniu wydaje mi się fajniejsza - od razu wiadomo ile było wyświetleń, ale zapytanie będzie łatwiejsze jeżeli będzie to ostatnia data.

a każda z opcji jest ok, a "lepsza" to jest ta, która Ci bardziej odpowiada

0

Dziękuje za odpowiedź. Jednak zdecydowałam się na rozwiązanie bez daty :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1