Problem z kodowaniem

1

Witam. Mam następujący problem. Dane wykorzystywane na moim portalu pochodzą z pliku, który eksportuje mi pewna osoba ze swojej bazy. Nie mam do niej dostępu. Plik jest kodowany w UTF-8. Przerabiam ten plik i dodaje sobie informację z niego do bazy. Następnie moja witryn korzysta z tej bazy. Ale na niej jest kodowanie iso-8859-2 i iso musi tam zostać. Przez to wychodzą mi krzaczki :/ Czy ktoś ma pomysł jak można to rozwiązać. Z góry dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że dobrze wyjaśniłem o co chodzi.

Pozdrawiam

0

Albo mozesz przerobic kodowanie tego pliku na odpowiedni dla Ciebie format (np. w PHP funkcja iconv()). Albo ustalic odpowiednie polaczenie z baza danych przy laczeniu:

SET NAMES=utf8;
0

Hmmm dzięki za pomoc ale niestety nie zadziałało. Jak skorzystałem z funkcji to mi obcinało ciągi znaków od miejsca gdzie wystąpiła jakaś polska litera :/. Przy drugim sposobie z bazą było wszystko to samo czyli krzaczki. Rozwiązałem to tymczasowo. Stworzyłem plik w iso w notepad++ i przekopiowałem tam zawartość plików co zmieniło mi format na iso i wszystko jest git. Wolałbym jednak poznać rozwiązanie problemu więc jeżeli ktoś je zna to byłbym wdzięczny za napisanie go tutaj :p

Pozdrawiam

0

Jak to robiles?

$value = iconv('UTF-8//IGNORE', 'ISO-8859-2', $value);

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0