Pomoc projekt Linux urządzenie znakowe, funkcja read

0

Dzień dobry, mam do zrobienia odczyt pliku przez płytkę arduino w jądrze systemu Linux, dostaliśmy szkielet programu i mamy uzupełniać poszczególne funkcje wg obszernej instrukcji, funkcje write mam już napisana, ale potrzebuje pomocy z funkcją read. Jeśli ktoś miał jakikolwiek kontakt z urządzeniami znakowymi lub tak niskim poziomem programowania w C to bardzo proszę o kontakt, z ceną od godziny się dogadamy, chodzi głównie o to, żeby ktoś wskazał co jak zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.

0

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Chodzi o zwykly serial terminal pod Linuxem??? To jest banalnie proste, podlacz Arduino i pojawi sie w systemie jako /dev/ttyUSB lub podobne. Potem mozesz pisac i czytac z tego pliku jak z kazdego innego terminala szeregowego.

0

Chodzi Mi o stworzenie urządzenia znakowego, które będzie miało funkcje write zapisująca dane do arduino i funkcje read odczytującą dane z arduino. Kod tylko piszemy pod linuxem, ale to składnia, jak w zwykłym języku C.

0

Czyli jak rozumiem piszesz sterownik ktory wystawia interfejs w postaci urzadzenia znakowego. Ale to nie jest troche na wspak, bo i tak trzeba te dane jakos do Arduino wyslac i tam zapewne bedzie juz komunikacja szeregowa...

Mozesz popatrzec na to: https://www.linuxjournal.com/article/7353

Popraw mnie jezeli sie myle, ale standardowy /dev/ttyUSB to wlasnie char device?

Czy moze chcecie miec takie cos ze macie np. 2 custom dev files na 2 diody led?

0

Sterownik, który piszemy ma udostępniać dane zgromadzone na arduino za pomocą urządzenia znakowego. Z tym, że mamy symulator arduino od prowadzącego i sprawdzanie czy działa (w przypadku write ) polegało na wysłaniu komendy echo i potem po wyjściu z programu na wpisaniu komendy make dump w celu zobaczenia czy do ramki zostało wpisane to co chcemy, robiliśmy to wysyłając do wirtualnego arduino ramkę, którą sami zrobiliśmy według wymagań prowadzącego i to mam zrobione dobrze, gorzej z funkcją read, która ma te dane odczytywać i tu potrzebuje pomocy, w sumie write opierało się na sprintfach i zmienianiu różnych formatów danych na hex po czym to wysyłało do pamięci, a jak będzie z read czy ta funkcja będzie odbierać za pomocą głównie sscanf ramkę z arduino i co z nią ma zrobić jak już ją odbierze ? Tutaj niestety żadnymi diodami się nie bawimy, a szkoda :/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1