Oprogramowanie do prowadzenia badań urządzeń

Odpowiedz Nowy wątek
2018-11-08 13:28
gg
0

W celu oszacowania budżetu związanego z pewnym zadaniem w przemyśle produkcyjnym szukam firmy (ewentualnie freelancera), która podjęłaby się stworzenia oprogramowania do części tego zadania. Oprogramowanie to ma służyć do zarządzania badaniami pewnych urządzeń i wynikami tych badań. Oprogramowanie ma mieć bazę wszystkich elementów toru pomiarowego mających wpływ na pomiar (czujniki - informacje o nich) oraz urządzeniami technologicznymi/wykonawczymi. Ma być możliwość dodawania kolejnych urządzń, czujników itp.

Wynikiem badania ma być raport/protokół z badania zawierający między innymi: informacje o urządzeniu badanym, informacje o parametrach przy których urządzenie było badane, informacje o urządzeniach składających się na tor pomiarowy, wyniki pomiarów, wykresy zmian parametrów oraz wynikiem końcowym opierającym się formułach matematycznych. Wyniki mają być archiwizowane w bazie.

Oprogramowanie ma być stworzone z wykorzystaniem języka C# (ewentualnie Java).
Zleceniodawca zastrzega sobie przekazanie źródeł do stworzonego oprogramowania.

To czego w tej chwili oczekuję od zainteresowanych tematem, to informacji o szacunkowym koszcie (w tys. zł) oraz szacowanym czasie realizacji takiego oprogramowania (z dokładnością do tygodni).

Oczywiście, jeśli dojdzie do realizacji tematu to firmy/osoby, które się odezwą dostaną formalne zapytanie związane z tym tematem.

Jeśli są takie gotowe rozwiązania lub firmy specjalizujące się w tworzeniu tego typu oprogramowania, o których wiecie to podeślijcie linka.

Zdaję sobie bardzo dobrze sprawę z małej ilości informacji, które stanowić mogą podstawę do ewentualnej wyceny ale na chwilę obecną nie dysponuję większą ich ilością.

Pozdrawiam

Pozostało 580 znaków

2018-11-08 13:47
0

Doprecyzuj proszę, jak ma działać to zbieranie parametrów, bo nie jest to jednoznacznie określone.

Czy program ma sam zaczytać dane z urządzeń testowych (jak to napisałeś - "elementów toru pomiarowego"), czy to robi ktoś obsługujący proces badania, a następnie ręcznie ma wklepać do programu, którego dotyczy zlecenie. Czyli mówiąc inaczej - czy chodzi jedynie o "obrobienie" wpisanych wyników, czy trzeba je najpierw pozyskać?

Sam wprawdzie się na pewno nie podejmę tego zadania, ale ta informacja może być istotna dla innych osób zainteresowanych tematem.


That game of life is hard to play
I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll someday lay
So this is all I have to say
edytowany 2x, ostatnio: cerrato, 2018-11-08 13:49

Pozostało 580 znaków

2018-11-08 13:54
gg
0

Zostanie to doprecyzowane. W tej chwili jedynie napiszę, że być może konieczny będzie odczyt danych pomiarowych bezpośrednio z urządzeń lub dane pomiarowe będę udostępniane z poziomu oprogramowania zajmującego się pomiarami lub będą dostępne np. z bazy danych, plików tekstowych itp.

Pozostało 580 znaków

2018-11-08 14:03
1

Koniecznie musi byc doprecyzowane co to za czujniki jaki jest dostep, jaki rodzaj danych. Bez tego rozrzut jest zbyt duzy.

Inaczej sie pracuje majac modul z Arduino i gotowy kod do uzycia. Inaczej jak bedzie trzeba rozne API obsluzyc, Inaczej jak trzeba bedzie RS 232 zakodowac. A jeszcze inaczej jak sie okaze ze to jakies customowe urzadzenia i nawet API nie ma :)

Wyniki wykresy badania -> znowu ile tego, jakie , czy sa juz narzedzia czy trzeba zlozyc/napisac itp.

Pozostało 580 znaków

2018-11-08 17:37
2

Twój wpis nie ma sensu. Szkoda czasu. Budda Ci to wyceni. Wymagasz wyceny i terminu co do tygodni a ze swojej strony nie dajesz nic. Wymagasz powagi to badz powazny. Zrobcie specyfikacje z prawdziwego zdarzenia a nie wolne mysli przelane na kartke. A jesli sami nie wiecie czego chcecie to pomoc w stworzeniu analizy tez kosztuje i czas-niemaly i $

Pozostało 580 znaków

2018-11-14 01:25
exp
0

Bagatelka: robię to w kilka dni - koszt w okolicach 10 tys.

Pozostało 580 znaków

2018-11-14 09:20
0

AŻ w kilka dni? Nie przesadzaj co Ty tyle czasu będziesz pisał. Naciągacz ;)

Pozostało 580 znaków

2018-11-15 01:23
exp
0
john_doe napisał(a):

AŻ w kilka dni? Nie przesadzaj co Ty tyle czasu będziesz pisał. Naciągacz ;)

Będę słuchał, rozmawiał, dyskutował, czytał maile od zleceniodawcy,
no a wiadomo że tacy mają zawsze dużo do powiedzenia... bo cóż innego mogą robić?

Pozostało 580 znaków

2018-11-15 19:32
0
gg napisał(a):

Jeśli są takie gotowe rozwiązania lub firmy specjalizujące się w tworzeniu tego typu oprogramowania, o których wiecie to podeślijcie linka.

Oczywiście, że są gotowe rozwiązania - od metra.
Trzeba znać tylko słowo klucz, a ten klucz to: Statistical Process Control

Większość firm produkcyjnych, które ja znam, używa polskiego oprogramowania SNAP SPC.
Pewnie dlatego, że nie jest przesadnie drogi i robi co ma robić.

Tak, mogę dopisać coś podobnego, ale chyba nie warto skoro można to kupić za ułamek kosztów...

PS.
Nie mam nic wspólnego z oprogramowaniem i twórcami SNAP SPC.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0