Wątek przeniesiony 2018-06-11 20:24 z Kariera przez furious programming.

Podejmę współprace z programista PHP

0

Na początku, bo nie znalazłem żadnego tematu z przywitaniami, wiec witam wszystkich.

Przyszedł czas aby zacząć własna działalność, w związku z tym poszukuje do współpracy programistów PHP. Współpraca polegała by na pisaniu rożnego rodzaju stron i skryptów na zamówienie, a także zakup licencji na skrypty które już macie gotowe w swoich zasobach.

Współprace widział bym tak ze - ja przygotowuje grafikę i brief ty robisz wycenę. Jak dla mnie dobry był by CMS który już masz, który możesz dowolnie modyfikować na życzenie klienta, za który będziesz brał stawkę za licencje +dodatki i będziesz go w stanie szybko zintegrować z moja grafika. (robota szybka, mila i przyjemna) Jeśli wszystko będzie OK zaczynamy działać.

Najważniejsze dwa punkty współpracy:

  1. TERMINOWOŚĆ <-bez tego ani rusz!
  2. Ogarnięte skrypty na tyle aby nie trzeba było pokazywać palcem rzeczy oczywistych przy testowaniu

Aktualnie na tapecie

  • CMS który berdzie się rozchodził po zwykłych firmach (coś prostego, lekkiego, dobrze działającego na zwykła firmowa stronę z tekstami i galeriami itp...)
  • Czat internetowy +- chodzi o coś podobnego jak Interia z tym ze tylko 1 pokój + priv + moderacja wiadomo jak to czat itp... (ktoś już wziął zadatek, ale zawala kolejne terminy) Fajnie jeśli ktoś z was ma coś takiego gotowego, chętnie zakupie licencje.

Jeśli masz już portfolio i chcesz podjąć współprace zapraszam do kontaktu. [email protected]

Czekam i pozdrawiam serdecznie.

0

Kodzenie własnego CMS'a? A nie przejdzie robienie/kupowanie/używanie rozszerzeń do Joomla oraz tworzenie/edycja szablonów?

Tutaj masz np. różne czaty, które można postawić na Joomla: https://extensions.joomla.org/tags/chat/
Są też fajne responsywne szablony - dostosowują się do widoku na telefonie i ogólnie różnych rozdzielczościach ekranu.

0

Joomla raczej średnio, ani to proste, ani intuicyjne, ty bardziej dla laika, czat to pewnie można kupić jakiś skrypt

0

Własnie widz polega na tym ze ja chce indywidualne rozwiązanie które będzie promowała moja firma, nie chce gotowca. Jak się dobrze sprawę rozegra to tak jak mówiłem będzie płatne od licencji. Joomla i WP mnie nie interesują, są za bardzo skomplikowane dla użytkowników, poza tym średnio z bezpieczeństwem bo to w końcu było nie było opensource.

Co do czatu jak najbardziej gotowe rozwiązanie mi pasuje jak ktoś ogarnie temat rzuci kwotę to się dogadamy.

Pozdrawiam

0

OpenSource raczej właśnie wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo - więcej ludzi może poczytać kod, znaleźć i zgłosić luki zabezpieczeń. Dodatkowo za znanymi CMSami stoją organizacje, które raczej poświęciły duuużo więcej zasobów na ich rozwój niż potencjalny wspólnik na swój indywidualny projekt. Te masowe rozwiązania są testowane przez developerów na całym Świecie. Na takie zaprawienie w boju mało który projekt sobie zapracował.

1

Może i masz racje ale ja mam własna wizje biznesu ;) i własnie tak to ma wyglądać ;)

2

Tylko w ten sposób ładujesz się na minę, wystarczy, że twórca custom CMSa zmieni pracę, nie będzie miał czasu na modyfikacje, poprawki, lub walnie focha, zarząda x100 stawki i jesteś w czarnej pupie, oczywiście możesz (jako laik) to sprawdzać, ale jak gościu zaciemni kod to nikt potem ci tego nie będzie chciał modyfikować, wiele razy to widziałem i to z firmami.

0

Moze byc rozwiazanie oparte na Drupalu?

0

Ja to się tak bliżej przyjrzałem CMS-owi opartemu na Laravelu, Lavalite i tak prawdę mówiąc jestem pod dużym wrażeniem, zwłaszcza przeglądając panel admina, cześć publiczną czy tam część klienta. I jeszcze różne portale na tym zrobione np. z samochodami. Widziałem także wcześniej KodiCMS, wcześniej to stało na Kohanie 3.2, później to przenieśli na Laravel 5.2 i też w sumie po demo to było niezłe.

Chcąc coś takiego zrobić od początku jako własny produkt bazowy do realizacji przeróżnych portali czy produktów pochodnych to masz i tak na start większy wydatek z tym związany i w perspektywie co najmniej kilka mies. na realizację przynajmniej czegoś z minimalną funkcjonalnością. Pytanie czy chcesz się pchać w realizację takich rzeczy w oparciu o własne customowe frameworki czy też te najbardziej znane?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1