GMail

0

Słyszeliście o GMail ? Google udstępnia skrzynki pocztowe o pojemności 1000 mB (ok. 1 GB). Nie długo też będe miał tą skrzynkę założoną. Problem w tym, że trzeba dostać specjalne zaproszenie od użytkownika GMail. Ale to też nie jest takie proste, ponieważ osoba mająca już tę skrzynkę, musi wysłać kilka (dziesiąt ?) maili z tej poczty i dopiero wtedy może wysłać zaproszenia. Mój problem polega na tym, że qmpel już dostał takie zaproszenie, ale teraz się męczy i wysyła wszędzie maile, żeby wysłać do mnie zaproszenie:P i ogólnie moje pytanie brzmi: Czy ktoś ma już tam skrzynkę i może mi jedno zaproszenie podesłać? :> Proooosze...

Jak coś, to o GMailu jest tutaj: GMAIL

//1000 mB to bardzo mało... 1000 mili bajtów... - M

0

cze. ja nie mam tam skrzynki ale jak Ty juz bedziesz mogl wysylac zaproszenia albo Twoj kumpel to wez mi podeślij. Proszeeeee.
moze nawet dostaniesz <ort>zniszke </ort>na wybrany podkoszulek w czyt. sygnaturka. znizka=2,44PLN.
Nie to zebym cos sugerował, ale chciałbym takie konta zaiste nie mniej niz Ty. z gory THX i [browar]

0

Nie wiem czy wiecie, ale wszystkie wiadomosci jakie przejda przez wasze konta na GMail beda archiwizowane. Jesli je skasujecie przestana byc dla was widoczne, ale pozostana na serwerze. Google ma podpisane umowe z Federalnym Biurem Sledczym i w przypadku podejrzenia, ze dzialacie przeciwko rzadowi Stanow Zjednoczonych etc. beda mieli prawo przeczytac wszystko co kiedykolwiek przewinelo sie przez wasza skrzynke.

To tak w ramach informacji.

0

Tak, ja to wiem, no ale nie sądze żeby ktoś z ort! działał na nie korzyść rządowi amerykańskiemu :>

0

na cholere komus 1GB poczty? (bezsens)

mi styka 10MB

//true, true... - M

// będziesz mógł przesyłać filmy mailem ;-) - ŁF

// ŁyF, ja mam MTA na localhoscie :)..teraz jakby mi sie chcialo ustawic
bym mial i 15GB maila..ale ja i tak wysylam plain/text wiec 10MB mi az za nadto :) - lofix

0

Tak, ale ja jej będe używał do takich celów, do jakich został stworzony np. E-dysk. Będe tam trzymał różne np. programy..

0

ja w tych celach mam 150 MB na stronke + 150 na poczte - w cenie internetu :)

80 zeta jakby ktos pytal...

0

Tak, ale ja jej będe używał do takich celów, do jakich został stworzony np. E-dysk. Będe tam trzymał różne np. programy..

To nie lepiej założyc konta na e-dysku? Pojemność mniejsza, ale poczta na pewno będzie miała ograniczenie wielkości pojedynczej przesyłki. Poza tym, wiadomości nie są kasowane, więcta przestrzeń będzie szybko maleć... Tym bardziej, że nie będziesz mógł skasować permanentnie żadnego włożonego tam pliku. Dodatkowo kombinować z wysyłaniem poczty z załącznikiem zamiast prostego uploadu, jaki proponuje e-dysk... Wg mnie pomysł bez sensu.

0

To nie lepiej założyc konta na e-dysku?

Potem będzie trzeba pamiętać pełno loginów, i tak już mam 3 a pamiętam tylko 2.

ale poczta na pewno będzie miała ograniczenie wielkości pojedynczej przesyłki.

Na razie gmail jest w fazach beta i nie ma ograniczenia wielkości przesyłki, w każdym razie conajmniej 100 mega można dać, a mi to wystarcza na jeden plik.

Dodatkowo kombinować z wysyłaniem poczty z załącznikiem zamiast prostego uploadu

Jeden i ten sam przycisk, po prostu wyśle do kogoś kogo <ort>NIE MA</ort> [email protected] a mail będzie i tak w folderze wysłane, potem się go przeniesie np. do folderu 'Programy' i będzie ;-)

Nie wiem, może wam to jest nie potrzebne, ale mi się to przyda i na pewno wielu ludzi uważa tak samo jak ja... będziecie jeszcze prosić o gmaila.. a wtedy już będize płatny ;-) i taki krótki adres - [email protected] ...

0

no wreszcie będę mógł sobie z kumplem przesyłać filmy mejlem ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0