Najlepsza aplikacja na świecie - wg Twojego pomysłu - szukam inspiracji

Odpowiedz Nowy wątek
2018-03-13 18:16
Smutny Wąż Rzeźnika
0

Czesc,

Tak, zakladam kolejny temat typu "pomysl na aplikacje". Jednak zamiast szukania pomyslu na pocwiczenie jakiejś technologii szukam raczej pomyslu biznesowego.

Wiem, że na usta ciśnie się "jakbym miał dobry pomysł to bym go sam zrealizował". Nie chodzi mi o gotowy przepis na biznes. Raczej liczę na popuszczenie wodzy fantazji i pisanie o czymkolwiek, co faktycznie kiedyś wam przyszło do głowy.

Jako programisci znacie na pewno uczucie typu "przydalaby m sie aplikacja do X" albo "chcialbym robic Y automatycznie" ale zawsze brakuje checi i/lub czasu, czasem wiedzy, zeby taki pomysl zrealizowac. Przykład przychodzi mi do głowy póki co jeden, ale konkretny - nie znalazłem prostej aplikacji mobilnej typu "todo", w której mógłbym dodać termin realizacji jakiegoś zadania, ale po odrzuceniu przypomnienia o tym zadaniu - widoczne by było wciąż na samej górze listy w widoku zadań niezrealizowanych wg terminu realizacji. Co prawda nie odświeżałem researchu na ten temat już jakiś czas, ale obstawiam, że to wciąż niezrealizowany temat.

Druga sprawa to aplikacje porzucone, często po fajnej wersji 1.0, gdzie autor sprzedaje aplikacje, ale nie ma zamiaru wprowadzać ułatwień, funkcji czy poprawiać niedoskonałości. I do dziś nie macie lepszej alternatywy, a tamta was wkurza jakimś bugiem albo brakiem.

Chciałbym stworzyć kilka usług/aplikacji obojętne czy webowych czy mobilnych czy desktopowych - o które bym ciągle dbał, wprowadzał nowości, ale nie ukrywam - chciałbym z tego się utrzymywać, zamiast pracować w korpo.

Jeszcze raz - nie liczę na gotowe pomysły, dzięki którym będę pływał w pieniądzach - tych mam już kilka - raczej na burzę mózgów, wylanie żali na jakąś appke/portal, przedstawienie swojej wizji na zrobienie czegoś co istnieje. Największą frajdę przez te 10 lat komercyjnego programowania zawsze dawało mi robienie tych rzeczy, po których ktoś przychodził do mnie i mówił "dobra robota, teraz mogę zrobić coś w 10 minut zamiast 2 godziny" (pracowałem przy tworzeniu aplikacji, służącej tylko i wyłącznie działaniu firmy dla której pracowałem) - i teraz tworząc jakieś produkty chciałbym, żeby ktoś je docenił, a monetyzacja przyjdzie z tym sama (chyba).

Pozostało 580 znaków

2018-03-13 21:31
Mistrzowski Terrorysta
0

Pomysł: Program pozwalajacy na budżetowanie czasu w jakiś wygodny sposób
Wymagania:

 • Sktóry klawiszowe
 • W repo linuxa
 • UX zoptymalizowany pod urządzenia z fizyczną klawiatórą i monitory 1920x1080 ~ 4k
 • Planowanie czasu
 • Analiza wykonania
 • UI nie będący kalędarzem, tylko traktujący czas jako zasób

Dla mnie to by było coś pożytecznego, i to się nigdy nie pojawi, ale zawsze możesz to przenieść na apkę smartfonową czy jakąś stronkę i wtedy to może już być jakaś odpowiedź na Twoje pytanie.

i żeby pisownie sprawdzało... - abrakadaber 2018-03-13 22:46

Pozostało 580 znaków

2018-03-13 22:53
0

Przydałaby mi się apka do tłumaczenia i nauki słówek. Chodzi głownie o to, żebym przeglądając jakiś pdf, czy blog mógł sobie kliknąć w pojedyńcze słowo lub zwrot i dostać tłumaczenie po ang (opisowe) + kilka propozycji po polsku. Dodatkowo to słowo/zwrot, które chciałem przetłumaczyć powinno się zapisać do pamięci programu, tak żebym później mógł sobie te słówka powtarzać. Wymagania:

 • działa w przeglądarce (czyli jakas wtyczka do chrome) i w pdf (czyli jakaś integracja z jakims pdf readerem na androida/iosa)
 • wersja na kompa i na telefon
 • synchronizacja pomiędzy komputerem i telefonem
 • możliwe powtórki
 • algorytm zapominania (coś jak w supermemo, czyli jak kilka razy odpowiem, że zapamiętałem to interwały się zmniejszają)
 • tłumaczenie po polsku + opisowe po ang, a nalepiej opisowe, a po polsku tylko on demand.

Ekstra ficzery:

 • fajnie by też było jakby aplikacja mimo zaznaczenia pojedyńczego słówka wyłapywała kontekst, tzn np. łapała całe zdanie i jak bym sobie powtarzał te słówka, to bym widział je w kontekście, w którym chciałem je przetłumaczyć i który aplikacja zapamiętała.
 • jakoś bym jeszcze usprawnił tłumaczenie słowek z książki. może możliwość zrobienia zdjęcia strony, które jest później wczytane do aplikacji i mozna na nim kliknąć słówka, ktore dzieki rozpoznawaniu tekstu na zdjęciu jest tłumaczone. Nie wiem w sumie czy by to było szybsze niz wpisywanie je z palca :D ale mielismy puscic wodze fantazji...

Znalazłem kilka aplikacji, ktore robią jedno, albo drugie, ale żadna nie robi wszystkich rzeczy na raz.

edytowany 3x, ostatnio: Desu, 2018-03-13 22:59

Pozostało 580 znaków

2018-03-14 00:27
Wesoły Karp
0

@abrakadaber:
Popieram.
Tylko żeby sprawdzało nie na podstawie jeżyka systemu operacyjnego, a normalnie zapytało w jakim języku sprawdzać.

Co masz do jeżyków? - dzek69 2018-03-14 16:57

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0