Gdzie ja pracuje

0

Hej programiści mam 8 letnie doświadczenie w programowaniu napisałem 3 aplikacje w technologii JEE 4 aplikacje na androida.
Obecnie pracuję w UK jako programista dla dużej firmy i zastanawiam się nad sensem programowania. Dlaczego? ponieważ jak widzę kod to mam ochotę wyciągnąć dubeltówkę i ... ahhhh
Jak patrzę na ten kod i przewalające się instance of ludzie nie mają pojęcia jak pisać kod. Wkurzyłem się i przez tydzień pisałem taska a tak naprawdę napisałem framework do testów. Wszyscy zachwyceni i używamy go cały czas no ale kod produkcyjny to masakra, jak coś wyciągasz to hibernate ssie do kości tysiące podzapytań wszyscy mają to w dupie itd. Ogólnie zastanawiam się prostytutka kto was uczył, encja na twarz i pchasz. Zastanawiam się nad otwarciem własnej firmy wiem jak pisać oprogramowanie wiem jak testować tylko czy ktoś mi zaufa ?

0

Zmień robotę na lepszą? Ktoś cię tam na muszce trzyma że siedzisz w jakimś januszowie?

0

Haha takie moje rozterki niestety dobrze płacą.

Pracowałem raz w takiej firmie A, wykonywaliśmy aplikacje na androida dla dużej krakowskiej firmy na C. Jak aplikacja przyszła jedyne co się dało z nią zrobić to napisać od nowa. Wtedy naszły mnie przemyślenia skoro my taka mała firma 5 osób jesteśmy w stanie w miesiąc napisać (przepisać) aplikacje którą przez rok pisała duża firma to o co tu chodzi. Skoro klient był w stanie przez rok płacić za wykonanie aplikacji która i tak na koniec została napisana przez małą firmę, to czy nie lepiej otworzyć małą firmę i tworzyć aplikacje po swojemu ?Tylko problem jest taki jak przekonać wielkie firmy, że nasza malutka firemka 5 osób potrafi wyprodukować dla nich oprogramowanie

2

Jak dobrze płacą to przymknij oko a w wolnym czasie rób coś swojego.

0

@lukasw44 żebyś sie nie przejechał na takim myśleniu ;) Bo tą apke pewnie nie pisała cała "duża firma" tylko 3 studentów na pół etatu. Do tego istnieje ryzyko ze klient jak to zlecał to nie wiedział w ogóle co chce kupić, ale słyszał ze apki są teraz w modzie. W efekcie mogło tam być 11 miesięcy prototypowania i badania terenu i 1 miesiąc klepania na koniec. Wy dostaliście już gotowy produkt z jasną listą dostępnych funkcji więc przepisanie tego to był pikuś.
Do tego dochodzi też kwestia supportu. Jak kupisz soft w dużej firmie, która jest na rynku od lat, to możesz liczyć na to że jakby co to masz wsparcie techniczne. Jak kupisz od firmy noname to może i będzie lepiej, taniej, szybciej w początkowej fazie, ale za pół roku wyjdą bugi / potrzeba aktualizacji a tu się okaże że firmy juz nie ma.

Haha takie moje rozterki niestety dobrze płacą.

Z mojego doświadczenia firmy gdzie klepie sie dobry jakościowo soft też dobrze płacą. Zwykle zresztą korelacja jest w tym kierunku -> im gorszy soft tym gorsza kasa.

0
lukasw44 napisał(a):

Haha takie moje rozterki niestety dobrze płacą.

Są miejsca w których płaci się dobrze nie za to jaki jesteś super tylko za szkodliwe warunki:

  • przestarzałe technologie,
  • big ball of mud,
  • kod który wygląda jakby ktoś sobie z Ciebie żartował,
  • kod który nie był nigdy refactorowany (taki najłatwiej znaleźć w środowiskach bez testów automatycznych),
  • wreszcie kod kogoś kto literalnie wdrożył "how to write unmaintable code" i jeszcze dostawał za to nagrody

Jak masz fajny kod, ekstra firmę (typu ESA), nowiutką technologię to założę się że statystycznie mniej płacą niż na podobnym, ale mniej atrakcyjnym stanowisku.

0

jak masz 8 lat doświadczenia to nie jesteś już juniorem, odpuść sobie, rób swoje ile musisz, a potem się baw, to tylko praca przecież...

1

a ja na szczescie pracuje na stacji meteo mam 6 miesiecy pracy i 2 miesiace wolnego wiec nie musze sie meczyc z zadnymi pracownikami poza tym, że muszę do http://www.nzoz-krynica.pl udać się na rehabilitacje to jest jedyna rzecz, która mnie trochę uciska. Dobra mykam sokrzystać z usług fachowca którego domeną jest https://ironstuff.pl/balustrady-wewnetrzne-zewnetrzne-gdansk-gdynia-trojmiasto/ jedyny sprawdzony warty polecenia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1