zasady poprawnego programowania

0

Witam serdecznie.

Ostatnio w mojej głowie zrodził się pomysł, aby napisać... coś. Jeszcze nie wiem, czy będzie to książka, rozbudowany blog, czy może artykuły w PDF-ach.
Treść jednak ma dotyczyć poprawnych zasad pisania oprogramowania. Ogólnych zasad, które według mnie charakteryzują estetyczny i czytelny kod. Nie chodzi tu oczywiście o to, by wprowadzić jedynie słuszne i prawdziwe twierdzenia, najzwyczajniej w świecie chcę po prostu napisać coś co również spowoduje, iż ja sam stanę się lepszym programistą, a przy okazji podzielę się swoim doświadczeniem.

Chciałbym jednak dowiedzieć się, co potencjalni czytelnicy chcieliby zobaczyć w takiej książce / artykule / blogu. Jakie tematy dotyczące zasad dobrego programowania? Co Was najbardziej w tej kwestii interesuje?

Pozdrawiam i liczę na ciekawe pomysły. Oczywiście ewentualne powstanie tekstu jest przewidziane na za parę miesięcy. Tak jak mówię dość poważnie do tego podchodzę i chcę napisać coś co rzeczywiście może podobać się czytelnikom.

0

Obie te książki przeczytałem plus jeszcze wiele innych.
Dlaczego? Dla samego siebie. To nie jest górnolotne i cudowne przedsięwzięcie, tylko coś co ma zrobić e mnie jeszcze lepszego programistę, a czytelnik będzie mógł swoje przemyślenia skonfrontować z moimi.

No a teraz może do tematu... (zagadnienia z obu książek już także sobie wypisałem).

0

do .net warto to przeczytac: http://www.amazon.com/Framewo[...]t+framework+design+guidelines

szczegolnie jesli piszesz biblioteki. duzo z tego pewnie mozna wykorzystac rowniez w innych jezykach programowania

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0