Wyjaśnienie po chłopsku c++/c#

0

Witam interesuje się programowaniem i mam zamiar za kilka lat(po skończeniu szkoły a nawet może i studiów zostać programistą) pisałem trochę w c++,c# i javie oraz obczajałem scale. Nic poważnego zwykłe kółka i krzyżyk ew. prosty notatnik.

Ale interesuje mnie c++/c#. Przeczytałem mnóstwo tematów uczestniczyłem w kilku sporach na temat c# i c++ różnice co jest przyszłością itd... Ale do końca nie zostało to wyjaśnione w przystępny sposób.

Moje pytanie:
Dlaczego kod zarządzany jest przyszłością? A może to zostało zaczerpnięte z głowy kogoś kto się po prostu nie zna?
Skoro wydajność c#/xna lub innych silników od c++ różni się nieznacząco na dzisiejszych komputerach
(3+ GB Ram procek 2rdzenie ok. 2.7GHz karty graf +- 1gb) to dlaczego potężne projekty jak gry i inne nie są pisane w c# i .net?
Bo mi np. Nie robi wielkiej różnicy czy mam 10-20 fps więcej gdy jest ich 50-70 nie zważam na to zbytnio gdy gra jest dobra.

Czy może dlatego, że c# .net jest tylko i wyłącznie dobry w tworzeniu na szybko aplikacji biznesowych? (Tak gdzieś wyczytałem)
Co prawda w c# można łatwo i szybko zrobić programy za pomocą kontrolek i minimalnym kodowaniu ale w c++ też są ide wyposażone w wizualne edytory okienek.

0

Może dlatego, że w c++ masz większą kontrole co robisz(jakby w c# .net jej nie było:p)
A ci co tworzyli c# i .net napracowali się trochę i połączyli przydatne klasy i metody w coś bardzo przyjemnego gdy tylko coś chcesz to piszesz COS klikasz "." i wyskakuje ci wszystko co możesz zrobić a w c++ trzeba to pisać samemu?

0

Nie można powiedzieć, że C++ jest przyszłością. Są obszary, w których nie ma opcji, żeby został wyparty - hardware, uc, gry, ale są również obszary, gdzie się nie sprawdza bo wszystko sprowadza się do osobomiesięcy.
Co do samych gier, co z tego, że masz wypas kompa, skoro rynek gier kręci się wokół konsol, a tam każdy fps jest na wagę złota. W sumie z kompami też jest tak, iż producent chce zoptymalizować grę do takiego stopnia, aby kupiło ją więcej graczy ( bo będą mogli ją odpalić na swoim leciwym blaszaku).
Co do .Net , to fakt iż doskonale nadaje się do biznesu (gdzie nie liczy się czasu w milisekundach), bo dostarcza masę rozwiązań, dzięki którym szybciej pisze się takie aplikacje ( i nie chodzi tutaj usupełnianie składni - co jest w ogóle cechą edytora, nie języka), WCF, WPF, EF.

0

Mówiąc o konsolach, to na xboxa da się pisać w C#. Pewnie aż takiej wydajności nie ma jak c++, ale lekko gorsze graficznie gry pewnie się da spokojnie pisać.

0

No można na xboxa. Może też dlatego piszę się w c# by ew. przenieść gierkę na inne platformy niż windows.
Ale to raczej temat o direct i opengl bo w tym najczęściej się pisze(?)

Imo sam nie wiem czemu to c++ jest dalej tak używane;d
c# i .net jest nowy na pewno przemyślany rozwiązano wiele problemów i nie potrzebnych rzeczy z c++ a także ułatwiono sporo rzeczy a jednak ludzie wciąż biorą się za naukę c++ coś w tym musi być!

0
ace4ur napisał(a)

ludzie wciąż biorą się za naukę c++ coś w tym musi być!

Bo ich fanboje C++ przekonują do nauki C++.

0

więc jak widzisz jest szereg osób, które nawet same nie wiedzą jak się określić - proponuję, abyś się bawił, a nie ukierunkował :) szukaj pasji, a na pewno ją połączysz z programowaniem.

0

C++ i C# nie są konkurencyjnymi językami. Żaden nie wypiera innego, bo służą do czegoś innego. Jakiego byś się nie nauczył, to znajdziesz pracę pod warunkiem, że będziesz dobry.

0

Gry w C# utrudniłyby uruchamianie pod Wine... :/ Obecnie z tego co się orientuję, można pod Wine zainstalować windowsową wersję mono i coś tam działa, ale jak to mono... - kolega mi kiedyś wysłał swój projekt (prosta gra) i odpaliłem natywnie pod Linuksem pod mono - gra się uruchomiła, ale nie działała jak należy.

A tak poza tym jak to jest z .NET'em od MS pod Mac OS X? C# od nich raczej mało przenośny jest... Wspierają tylko swoje zaprzyjaźnione platformy. Ile GCC wspiera platform: http://gcc.gnu.org/install/specific.html - a to i tak nie są wszystkie, jak można wyczytać na tej stronie.

Jak oni już robili C# w oparciu o Javę, to czemu jest taka ograniczona przenośność :P ?

Ja i tak wolę Pythona. Ale w firmach trzymają się np. C++ dlatego, że na studiach jest jeszcze ten język w użyciu - prowadzący nie uczyli się innych języków :D Studenci są uczeni tego i pracodawcy też mogą sobie nie wyobrażać tworzenia oprogramowania w czymś innym, albo już jest zakupione oprogramowanie i nie chcą kupować nowego... Na niektórych uczelniach z tego co słyszałem jest częściej używany C#, na mojej uczelni jeszcze na szczęście nie :D

0

a jak widzi kolega technologii jest więcej niż sam bym podejrzewał :) to dobrze, że wszystko ku zgodności idzie i nie myślę aby app strore cos zrobiło :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0