Jaka jest minimalna kwota dochodu podlegająca opodatkowaniu?

0

Na <a href="http://forumprawne.org/prawo-pracy/>forumprawne.org</a&gt; powiedzieli mi że to 3,095zł.
Więc jeżeli zarobię powiedzmy 2 tyś, to nie muszę wypełniać żadnych papierków ani płacić podatków?

0

Papierki musisz wypełnić i złożyć deklarację. No chyba, że na czarno robiłeś to się nie ma czym przejmować. Jeżeli normalnie pracodawca wysyłał jeszcze zaliczki na podatek to po złożeniu PIT'u zwrócą Ci kasę(nadpłacony podatek)

0

TomRiddle jest uparty. Wcześniej spamował mnie na PW, ja nie znam się dokładnie na podatkach, bo PIT pomaga mi wypełniać Ojciec, z jego pomoca zrobiłem to samodzielnie dopiero w tym roku, bo od razu tak jak w poprzednim roku można w końcu wyslać roczny PIT przez neta (jakiś postęp w tej informatyzacji kraju, ciekawe kiedy głosować będziemy w końcu mogli przez net i więcej spraw bez podpisu kwalifikowanego zrobić :)). A do tej pory podatek odprowadzali za mnie pracodawcy, a teraz jak jestem na rencie robi to za mnie ZUS i wysyła mi w okolicach końca lutego potrzebny "kwitek" do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Także TomRiddle powtórze Tobie jeszcze raz. ZADZWOŃ DO KRAJOWEJ INFORMACJI PODATKOWEJ. Już za Ciebie wygooglowałem link do danych kontaktowych - proszę oto on: http://www.mf.gov.pl/index.ph[...]=2562&wysw=2&sub=sub3 - chyba, że na prawdę nie stać Cię na rozmowę telefoniczną (pewnie masz jakąś komórkę na kartę, to lepiej dzwonić z niej niż jak masz na przykład w TP za każdą minutę płacić na infolinii 801), z komórki słabiej to odczujesz wedlug mnie i ja bym tak zrobił. Wiadomo są fora internetowe, ale w przeciągu nie wiem 3-4 minutowej rozmowy rozwiął byś wszystkie swoje wątpliwości. No chyba, że chcesz liczyć na wiedzę użytkowników tego forum, jak wspominałem ja ekspertem nie jestem w niczym, ale inni na pewno Tobie odpowiedzą, tylko że na takową odpowiedź musisz poczekać, a tak wszystko byś wiedział od razu i od ludzi którzy się na codzień tym zajmują więc ich wiedzę raczej można brać za pewnik. Co nie oznacza, że tutaj ludzie się nie znają, bo wielu prowadzi pewnie własną działalność nawet będą zatrudnionymi przez kogoś, bo taki nieraz jest wymóg, więc często sami są swoimi księgowymi przy miesięcznych rozliczeniach z ZUSem I US. Ach, rozpisałem się, a Ty tego nienawidzisz. więc wybacz :)

0

niestety, ale wg mojej wiedzy nie polega to na tym, że nie wypełniasz kwitka - nie przekroczyłeś dolnego limitu nie musisz odprowadzić podatki, ale kwitek odnośnie dochodu wypełniasz.

0

Też mi się tak WYDAWAŁO. Ale szczegóły: skąd później weźmiesz koszty uzyskania przychodu i inne dane, które normalnie w takim dokumencie dostajesz od pracodawcy lub ZUSu (w przypadku ZUSu jest to PIT40 o ile dobrze widzę) to już się dowiesz na tej infolinii, gdzie najlepiej się o wszystko wypytać, bo o ile wiem bez takich danych jakie są podane na przykład w PITcie 40 nie idzie się samodzielnie rozliczyć. W przypadku jakiegokolwiek zatrudnienia, o ile się orientuje to taki dokument umożliwjący roczne rozliczenie się z podatku obowiązek ma wyśłać zleceniodawca na pewno sporo przed 30 kwietnia. Jednak to dokładnie omówią Tobie pewnie na infolinii, jak o to zapytasz.

0

@TomRiddle - nawet za 100zł masz wystawić zleceniodawcy rachunek, a on ma za Ciebie odprowadzić zaliczkę na podatek. Potem, w rozliczeniu rocznym odzyskasz podatek zapłacony od kwoty wolnej, czyli tych 3tys. z hakiem. Ale tak czy siak rachunki i PITy uzupełniać musisz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0