Sterownik

0

Mam pytanie czy samemu da się napisać sterownik np do karty muzycznej . Jeśli tak to w jaki sposób . Za odpowiedzi z góry dziękuje . [wstyd]

0

da się, da. Ale jak? MSDN ci pomoże. tam est mnóstwo rzeczy których akurat nie potrzebujesz, a gdy potrzebowałes czegoś a juz nie potrzebujesz to akurat jest na pierwszym miejscu w wyszukiwarce mimo iż NIE MA nic w spólnego z podaną kwerendą.

0

Moje przemyślenia:
sterownik to tłumacz pomiędzy uniwersalnym językiem, jakim winda rozmawia ze wszystkimi kartami dźwiękowymi, a konkretnym hardwarem danego producenta kart. Sądzę więc, że bez szczegółowej wiedzy na temat tego, jak sprzętowo steruje się konkretną kartą, nie napiszesz sterownika. Takiej wiedzy należałoby szukać u producenta karty, pytanie czy zechce się podzielić. W czasach wczesnych SB (do modelu 16) Creative publikował "SoundBlaster Hardware Programming Guide" będący opisem niskopoziomowego programowania kart SB. Swego czasu nawet tego używałem bo pisałem program pod DOS obsługujący SB16 i pokrewne. W podstawowych funkcjach obecne SB powinny (ale nie musza*) byc kompatybilne za starymi. Nie wiadomo, co nowymi funkcjami. Jesli chcesz sie pobawic, daj email a ja sprobuje odszukac ten Hardware Guide, ale nie gwarantuje, ze znajde. Przeszukaj tez Internet na haslo "Ethan Brodsky".

*SB16 i nastepne (DSP wersja 4+) nie obsluguja polecen wczesniejszych kart takich jak SBPro.

0

Pod Linuxem, to bym Ci powiedział jak powinieneś to kodować.
Ale najpierw musisz zdobyć specyfikację interfejsu od urządzenia. Problem w tym, że interfejs może otrzymać Microsoft, Intel itp. Jak ja chciałem kiedyś pisać sterownik (do skanera) zamiast od razu dorwać specyfikację, napisałem sporo kodu. Jak zwracałem się do producenta o interfejs, to (delikatnie mówiąc) powiedział mi że ja nie mam szans na otrzymanie w/w interfejsu. Więc jeśli nie masz tych inforamcji, to sory, ale daj sobie spokój.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0