Program do obliczania wektorów sił

1

Witam,
W związku z moją pracą wymarzyło mi się napisanie pewnej aplikacji, która pomogłaby mi przy montowaniu napędów bram.
Aplikacja miałaby pomóc mi w obliczeniu sił działających na podłoże/ścianę/słup oraz miejsce mocowania napędu na skrzydle bramy. Głównie chodzi mi o przeprowadzenie symulacji w zależności od konkretnych parametrów instalacji.
Próbuję teraz ugryźć temat pod kątem matematycznym, w grę wchodzą wektory sił, prędkości kątowe itp ale najbardziej zastanawia mnie czy da się (jest sens) napisać w ogóle coś takiego np w c# czy to jest totalnie bez sensu i powinienem ukłonić się w stronę MathLab czy czegoś w tym pokroju?

1

Zanim doczytałem ostatni akapit, sam chciałem Ci poradzić MathLaba albo inną aplikację w jego stylu. Zapewne by się dało takie coś napisać w C++/C# lub czymkolwiek innym, ale pytanie - czy jest sens. Z Twojego posta wnioskuję, że może i jesteś pasjonatem, ale motywacją do napisania tego programu nie jest własny rozwój czy satysfakcja ze stworzenia przydatnej apki, tylko posiadanie narzędzia, które wykorzystasz w pracy. Dlatego nie wymyślaj koła na nowo i skorzystaj z czegoś, co już istnieje.

P.S. niezły wynik - czekałeś 11 lat od rejestracji na forum, żeby opublikować swój pierwszy post. Brawo, że w końcu się odważyłeś ;)

1

Dzięki za odpowiedź,
Uwierz, że w 99% aplikacja powstaje dla własnej chęci samorealizacji. Mam prawie 40 lat i od jakiegoś czasu powróciłem do notatek z Politechniki, powrócił zapał do matematyki, mechaniki, wytrzymałości materiałów.
Aplikacja porusza dla mnie bardzo dużo fajnych problemów i dlatego padł wybór na taki temat.
A 1% - oczywiście, do wykorzystania w pracy. Przecież po to programista pisze programy żeby rozwiązywać konkretne problemy nie?

P.S. Jestem z gatunku tych 'czytających' i używających pola szukaj - do tej pory znajdowałem odpowiedź na nurtujące mnie pytania ;)

1

No to chyba masz odpowiedź.
Jeśli chodzi o możliwości techniczne - jak najbardziej się da w podanym przez Ciebie języku (a także praktycznie jakimkolwiek innym).
Jeśli chodzi o motywację - chcesz mieć radość z napisania tego samodzielnie.

W takim razie siadaj i pisz :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1