Sortowanie bez użycia algorytmu sortowania

0

Zadanie polega na połączeniu dwóch wektorów w jeden, a następnie posortowaniu tego wektora bez użycia algorytmu sortowania.

Jak można coś posortować bez algorytmu sortowania? Nawet jeśli nie użyłbym quick sorta czy jakiegoś innego, tylko jakiś własnoręcznie wymyślony nieoptymalny sposób na posortowanie, to to i tak przecież byłby jakiś algorytm.

Jak byście to zadanie zinterpretowali?

0

Wypisujesz użytkownikowi dwie liczby i pytasz się która jest większa.

1

Chyba każda myśl matematyczna zapisana w w informatyczny/programistyczny sposób to algorytm. W zadaniu chodzi najprawdopobniej oto, żeby napisać własny algorytm nie używając gotowych algorytmów z biblioteki, np. sort().

Algorytm wyglądałby np. tak: Jeśli a jest większe od b, napisz false, jeśli a jest mniejsze od c napisz true. Ostatnie true lub false zależnie od 'asc' lub 'desc' w danym wierszu to byłaby odpowiedź.

Sort (sortuj):

Asc - Ascending (rosnąco)
Desc - Descending (malejąco)

1

A ja mam podejrzenia, że jest gdzieś niepisane założenie, że dwa wektory są już posortowane, masz je połączyć w taki sposób, aby wynikowy wektor był także posortowany, bez naiwnego łączenia i późniejszego sortowania całości.

0

@enedil: to w dalszym ciągu będzie algorytm sortujący – każdy element z drugiego wektora musi się znaleźć w odpowiednim miejscu pierwszego, a to miejsce trzeba znaleźć. Nie różni się to zbytnio od popularnych algorytmów sortujących.

Albo OP nie zrozumiał o co chodzi w zadaniu, albo jest ono idiotyczne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1